loosi

Hlavní pracovní poměr a hodinová sazba. Jak to tam je s dovolenou a nebo když budu nemocnej?

zaplatí mi jen to kolik hodin si odpracuju že? Takže je na mě jak „často“ tam budu chodit? Samozřejmě obrazně řečeno, když nebudu chodit o práci přijdu…

Nejlepší odpověď
mosoj

Není na tobě jak jak často tam budeš chodit !! Je nějaká zákonem daná pracovní doba. Nebudešli ji dodržovat a nejenom ji , poletíš a docela spravedlivě.

Další odpovědi
jmhad

Mluvíš o hlavním pracovním poměru a tak si musíš odmakat oněch cca 170 hodin měsíčně.Na dovolenou máš nárok po odpracování cca 3 měsíců.Když budeš nemocný,tak 3 dny nic a pak ti zaměstnavatel něco usype.Ale bude kontrolovat,zda jsi skutečně nemocný.Takže asi zvol jiný způsob obživy.

meTTax

Dobrý den,

délka pracovní doby je závísí na dohodě zaměstnavatele a zaměstnance, nesmí přitom však překročit zákonem stanovenou týdenní prácovní dobu , která činí nejvýše 40 hodin týdne (dle ust. § 79 odst. 1 zák. č. 262/2006 Sb., zákoník práce, )
u různých jiných povolání může být tato délka pracovní doby kratší, je-li tak upraveno zákonem.

Druhů dovolené je více a od toho se odráží podmínky, kdy na ni máte nárok a kdy ne, také způsob výpočtu těchto dovolených.

Zůstávám s pozdavem.

ivzez

Délku pracovní doby a její začátek i konec určuje zaměstnavatel.

Zákoník práce stanoví pouze týdenní pracovní dobu (v závislosti na typu provozu jde o 40 nebo 38,75 či 37,5 hodin týdně), maximální délku pracovní směny (12 hodin), minimální délku přestávek mezi směnami (12 hodin) a minimální délku souvislého odpočinku v týdnu (35 hodin).