Placení návštěv lékaře-specialisty

Pracuji ve školství jako uklizečka na půl úvazku.Jednou za tři měsíce jezdím k lékařce do 20 km vzdálené nemocnice.Na kolik hodin placeného,res­pektivě omluveného,volna mám nárok?Jelikož nemám řidičák a jsem nucená jezdit autobusem,je to u mně na celý den.Jedu ráno a vracím se až odpoledne,protože prostě k nám nejsou autobusové spoje.Já vím,že to nikoho nezajímá,ale bylo mi vedením řečeno,že na návštěvu lékaře mám hodinu,Což není v lidských silách stihnout,někdy i autem je to problém,když lékař nedodrží stanovenou dobu objednání.Takže kolik hodin mám mít správně zaplacených?Vždycky donesu potvrzení od lékařky o návštěvě,takže nevidím problém v tom,že jsem tam opravdu byla.Děkuji moc za odpověď

Nejlepší odpověď
GM

Když pracujete na půl úvazku, tak by pro vás nemělo být problémem lx za 3 měsíce si dojet k lékaři ve svém volném čase! Nebo si zameškanou dobu napracujte, snad není takový problém po dohodě se zaměstnavatelem místo dopoledne uklidit odpoledne nebo naopak. Pracuji už roky ve firmě s nepřetržitým provozem a nikoho ze zaměstnanců nenapadne jít v pracovní době k lékaři. Všechny problémy řešíme v osobním volnu.

Další odpovědi
Tlaky

To je teda síla. V místě bydliště mám nárok na 4hod.

meloun 12345

cooooooooo

mosoj

Zde je platné nařízení vlády.
http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace-nv590/priloha.aspx

Síla nesíla.