ZuzuBubu

Jak přesunout aplikace na SD kartu?

Ahoj, mám problém s nedostatkem úložiště, a to hlavně kvůli přednainstalovaných applikací, které nejdou odinstalovat. Ráda bych alespoň tyhle nepotřebné applikace KOMPLETNĚ SE VŠEMI DATY přesunula na SD kartu, abych měla místo na fotky a aplikace. (Můj mobil Samsung Galaxy J3 2016 s andro­idem)

Nejlepší odpověď
Kepler

Myslím, že aplikace a SW musí být v paměti telefonu. Logičtější by bylo pořídit si dostatečně velkou SD kartu, aby se tam vešly fotky i videa. Mám „hloupý“ a poměrně levný telefon, kde se na SD kartu vejde 8 GB, což je až nad hlavu.

Další odpovědi
Jiří Bohumil

S přesunutím aplikací z mobilu na SD kartu (v Androidech) je to trochu složitější. Pokud jde o předinstalované aplikace v OS, ty přesunout nejdou, jsou součástí nainstalované verze Androida od jednotlivých výrobců mobilů a i při nastavení do „továrního nastavení“ Ti opět zůstávají stále v paměti mobilu.
Pokud jde o aplikace dodatečně stahované (třeba z GooglPlaye), pak některé jdou stáhnout a fungují pouze při instalaci na mobil. A pak jsou další, které se dají stáhnout přímo na SD kartu (musíš mít v menu Androidu navoleno výchozí disk pro zápis-úložiště SD karta). A tyto, pokud jsou staženy na mobil, jdou (většinou) v menu Androidu mobilu v nastavení/a­plikace/název aplikace, přesunout na SD kartu (nebo případně obráceně z SD karty do mobilu). Data většinou (fotky, videa, mp3 a pod.) ukládám při jejich pořizování přímo na SD kartu (nutno mít navoleno v nastavení výchozí disk pro zápis-úložiště SD karta) a pak je pomocí USB kabelu, nebo bluethoot, překopíruji na NB (po ověření zkopírování je na SD kartě vymažu) a zde je zpracuji (sestříhám, srovnám, vytvořím alba pro galerii a pod.) a pak je, už v upravené formě, nakopíruji zase na SD kartu. Na té je potom spouštím z „Galerie“, nebo pomocí aplikace „Správce souborů“, případně „VLC media player“, MP3 třeba aplikace „Hudební přehrávač“ a knížky „UB reader“. Takže v paměti mobilu, která má (u mne) 8 Gb, mám pouze aplikace které karta SD „nebere“ a ostatní a data mám na SD kartě 32 Gb. Konkrétně u mne mám v Nastavení/ú­ložiště/výcho­zí disk pro zápis-SD karta (32 Gb) a na ní aplikace a data aplikací cca 705 Mb a různé a další cca 24 Gb (videa, fotky, e-knihy, MP3 hudbu a povídky a.t.d.). V paměti mobilu (8 Gb) pak cca 6,4 Gb a zatím k dispozici 1,6 Gb. Takže mám mobil i kartu vytíženu tak akorát.
Vzhledem k tomu, že verzí Androidu je hodně a jsou upravovány i výrobci mobilů, může se to trochu lišit podle mobilů a verzí, ale základ je shodný.
Já zatím pracoval s A 4.2–6.0 a více typů mobilů a tabletů a tak nějak to bylo, v různých alternativách, podobné. Tvůj Samsík má myslím teď má jedna vnučka, ale zatím jsem s ním nic nedělal, (zaplať pánbůh, nebylo potřeba 🙂 )takže tento konkrétně ještě neznám. Ale není všem dnům konec.:-)

Dochy

S předinstalovanými aplikacemi máš smůlu. Zpravidla jde danou aplikaci „zakázat“ s čímž souvisí to, že Ti systém navrhne i smazání dat a aktualizací z uživatelské části disku. Ty předinstalované Ti ale v původní verzi zůstanou v telefonu.

Ty které sis nainstalovala sama mohou být zpravidla přesunuty (alespoň u novějších verzí androida – kde tím „novější“ myslím asi tak poslední 3–4 roky) na SD kartu. Některé přesunout nejdu (např. ty, kterým běží aplet na HOME screenu). Ty které přesunutí umožní se ale nepřesunou komplet, stále budou okupovat nějaké místo i v paměti telefonu.

Pokud Ti přesunutí nedovolí přímo systém telefonu, existují aplikace, které Ti s tím pomohou. Hledej APP2SD (je to i nástrojích aplikace Android Assistant)

Dochy

Kepler: Nesprávná informace. A věř mi, že pro Android 8GB není příliš. Z 8 si 3 vezme systém, zbývá 5, při 5GB místa si Android chrání 0,5GB rezervu takže uživatelsky dostupných je 4,5GB. Aplikace pro Android si s místem zrovna moc hlavu nelámou, takže jen SW balíky pro zpřístupnění firemní pošty u mne zaberou odhadem 0,5GB, online navigace 100MB, 3 hry po 50MB, VLC 50MB,… k tomu nějaká data, cache, downloady souborů, bezpečné úložiště pro firemní materiály,… Pokaždé když mám provést nějaký upgrade, musím nechat smazat cache.