ZuzuBubu

Jak přesunout aplikace na SD kartu?

Ahoj, mám problém s nedostatkem úložiště, a to hlavně kvůli přednainstalovaných applikací, které nejdou odinstalovat. Ráda bych alespoň tyhle nepotřebné applikace KOMPLETNĚ SE VŠEMI DATY přesunula na SD kartu, abych měla místo na fotky a aplikace. (Můj mobil Samsung Galaxy J3 2016 s androidem)

Zajímavá 0 před 1697 dny Sledovat Nahlásit

Nejlepší odpověď
Kepler

Myslím, že aplikace a SW musí být v paměti telefonu. Logičtější by bylo pořídit si dostatečně velkou SD kartu, aby se tam vešly fotky i videa. Mám "hloupý" a poměrně levný telefon, kde se na SD kartu vejde 8 GB, což je až nad hlavu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Jiří Bohumil

S přesunutím aplikací z mobilu na SD kartu (v Androidech) je to trochu složitější. Pokud jde o předinstalované aplikace v OS, ty přesunout nejdou, jsou součástí nainstalované verze Androida od jednotlivých výrobců mobilů a i při nastavení do "továrního nastavení" Ti opět zůstávají stále v paměti mobilu.
Pokud jde o aplikace dodatečně stahované (třeba z GooglPlaye), pak některé jdou stáhnout a fungují pouze při instalaci na mobil. A pak jsou další, které se dají stáhnout přímo na SD kartu (musíš mít v menu Androidu navoleno výchozí disk pro zápis-úložiště SD karta). A tyto, pokud jsou staženy na mobil, jdou (většinou) v menu Androidu mobilu v nastavení/aplikace/název aplikace, přesunout na SD kartu (nebo případně obráceně z SD karty do mobilu). Data většinou (fotky, videa, mp3 a pod.) ukládám při jejich pořizování přímo na SD kartu (nutno mít navoleno v nastavení výchozí disk pro zápis-úložiště SD karta) a pak je pomocí USB kabelu, nebo bluethoot, překopíruji na NB (po ověření zkopírování je na SD kartě vymažu) a zde je zpracuji (sestříhám, srovnám, vytvořím alba pro galerii a pod.) a pak je, už v upravené formě, nakopíruji zase na SD kartu. Na té je potom spouštím z "Galerie", nebo pomocí aplikace "Správce souborů", případně "VLC media player", MP3 třeba aplikace "Hudební přehrávač" a knížky "UB reader". Takže v paměti mobilu, která má (u mne) 8 Gb, mám pouze aplikace které karta SD "nebere" a ostatní a data mám na SD kartě 32 Gb. Konkrétně u mne mám v Nastavení/úložiště/výchozí disk pro zápis-SD karta (32 Gb) a na ní aplikace a data aplikací cca 705 Mb a různé a další cca 24 Gb (videa, fotky, e-knihy, MP3 hudbu a povídky a.t.d.). V paměti mobilu (8 Gb) pak cca 6,4 Gb a zatím k dispozici 1,6 Gb. Takže mám mobil i kartu vytíženu tak akorát.
Vzhledem k tomu, že verzí Androidu je hodně a jsou upravovány i výrobci mobilů, může se to trochu lišit podle mobilů a verzí, ale základ je shodný.
Já zatím pracoval s A 4.2-6.0 a více typů mobilů a tabletů a tak nějak to bylo, v různých alternativách, podobné. Tvůj Samsík má myslím teď má jedna vnučka, ale zatím jsem s ním nic nedělal, (zaplať pánbůh, nebylo potřeba :-) )takže tento konkrétně ještě neznám. Ale není všem dnům konec.:-)

0 Nominace Nahlásit

Dochy

S předinstalovanými aplikacemi máš smůlu. Zpravidla jde danou aplikaci "zakázat" s čímž souvisí to, že Ti systém navrhne i smazání dat a aktualizací z uživatelské části disku. Ty předinstalované Ti ale v původní verzi zůstanou v telefonu.

Ty které sis nainstalovala sama mohou být zpravidla přesunuty (alespoň u novějších verzí androida - kde tím "novější" myslím asi tak poslední 3-4 roky) na SD kartu. Některé přesunout nejdu (např. ty, kterým běží aplet na HOME screenu). Ty které přesunutí umožní se ale nepřesunou komplet, stále budou okupovat nějaké místo i v paměti telefonu.

Pokud Ti přesunutí nedovolí přímo systém telefonu, existují aplikace, které Ti s tím pomohou. Hledej APP2SD (je to i nástrojích aplikace Android Assistant)

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Dochy

Kepler: Nesprávná informace. A věř mi, že pro Android 8GB není příliš. Z 8 si 3 vezme systém, zbývá 5, při 5GB místa si Android chrání 0,5GB rezervu takže uživatelsky dostupných je 4,5GB. Aplikace pro Android si s místem zrovna moc hlavu nelámou, takže jen SW balíky pro zpřístupnění firemní pošty u mne zaberou odhadem 0,5GB, online navigace 100MB, 3 hry po 50MB, VLC 50MB,... k tomu nějaká data, cache, downloady souborů, bezpečné úložiště pro firemní materiály,.... Pokaždé když mám provést nějaký upgrade, musím nechat smazat cache.

před 1697 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Elektronika