JJp

Proč nelze aplikace stahovat či přesouvat na SD kartu? (Smart phone).

Možné jedině po ROOTu telefonu = ztráta záruky a další rizika…

Proč tomu tak je? Bude přesun aplikací na SD karty v budoucnu umožněn výrobci nebo je tam nějaký „háček“?

Odpovědi
patmull

Přesouvat by mělo jít. Nenapsal(a) jsi co máš za operační systém, ale např. já u Android 4.2.2 (Samsung Galaxy Trend Plus) mám v nastavení aplikací možnost přesunout aplikaci na SD kartu. U všech aplikací tohle nejde (např. Facebook), protože ty aplikace prostě nejsou stavěné a z nějakých důvodů na chod z SD karty. U těch, ktrých to jde, tak zjednodušeně řečeno – telefon přesune drtivou většinu dat aplikace na SD kartu. Je to samozřejmě možné až po nasinstalování aplikace, ale ta možnost tam je.

To proč nejde instalovat aplikace přímo do SD karet je způsobeno především tím, že každý výrobce si Android upravuje podle sebe a typů SD karet je mnoho – mají různé parametry, které Android nemůže nijak sjednotit. Navíc interní paměť je vedle SD karty rychlejší, stabilnější a spolehlivější.

cochee

Prosím admina o vymazání posledního odstavce odpovědi uživatele patmull. Je to nepravda a totální výmysl.