samicek333

Jak napsat „aha“ v angličtině?

Vím, že se to píše „I see“, ale přijde mi to zvláštní napsat, když mi třeba někdo něco vysvětluje a pak mám napsat vidím? Nebo to anglicky mluvící lidé berou jinak? Když mi jednou ujelo normálně česky aha, bral to, jako že se mu směju.

Děkuji za každou odpověď samicek333

Nejlepší odpověď
bolak

„I see“ neznamená jen „vidím“ ale taky „chápu“, a z křížovek vím, že „aha“ je citoslovce pochopení na tři :), takže tam není zas takovej rozdíl jak by se mohlo zdát.

Jinak s tím českým „aha“ nevím jak to přesně je, ale ve spoustě americkejch sitcomů normálně „aha“ říkali a vzhledem k situacím v kterých to zaznělo bych si dovolil hádat, že jejich ahování mělo stejnej význam jako to naše.

Další odpovědi
quentos

Právě že vtip je v tom, že „I see“ vůbec neznamená „vidím“. Když něco právě vidíte před sebou, řeknete „I can see…“ , takže záměna nehrozí. V tom je ten fígl. „I see“ znamená „chápu, rozumím“ – tedy vystihuje plně význam onoho citlosovce „aha“.
Jen tak mezi náma, když řeknete „aha“, tak tomu rozuměj taky ;{)> ale I see používaj nesrovnatelně víc.
Doplňuji:
kelley – to myslíte vážně? Oh so jsem v životě od rodilého mluvčího neslyšel. Leda byste se pokoušel o kalk německého „ach so“ ;{)>

martinecek20

Já osobně jsem při konverzaci používal Ahh to je něco jako aha a nebo v češtině jako ach… v normálním slovasmyslu :P

kelley

Dalo by se třeba použít „oh, so“, ve smyslu „ach tak“.
Doplňuji:
Hm, tak je to asi fakt blbost. Můj jazykový cit mi holt napověděl špatně. Proč mi dáváte plusy, když to mám blbě ? 🙂

quentos

  • citoslovce … sorry, překlep

bolak

mám dotaz :) jak bys přeložil větu: Vidím, že jsi mě nakonec přece jen poslechl.

quentos

Zde se nejedná o význam „rozumět, chápat“, takže can tam bude potřeba
Záleží na tom, jestli se jedná o uposlechnutí rozkazu nebo rady:
I can see you have obeyed me in the end (to by byl spíš ten rozkaz)
I can see you have followed my advice in the end. (spíš ta rada)

quentos

… ještě bych v obou případech na konec dodal „after all“ („přece jen“)

Lucijej

bolaku, bolaku ..... I see jsou 4 písmena, ne??

bolak

to sou, šikouná, ale proč mi to říkáš? :))