MonkeyKing

Jak přeložit do angličtiny „osobně“?

Ne PERSONALLY, to už jsem zjistil sám že to nejde!! To je jako in persona, ale něco na smysl in my opinion!

př.: Osobně si myslím, že je to velmi dobrý nápad.

Nejlepší odpověď
quentos

Personally v tomto kontextu skutečně použít lze (viz příklad ve zdroji), takže jste to asi zjišťoval špatně… jak už ale řekli ostatní, dá se všelijak nahradit.
Jiné by bylo „setkat se s někým osobně“, tam by se to překládalo „in person“.

Zdroj: http://english­.stackexchange­.com/question­s/12860/is-i-personally-incorrect

Další odpovědi
Psychotic

Obávám se, že „personally“ je jediný možný překlad, žádná synonyma k tomuto slovu v tomto kontextu nejsou. Nechápu, proč by to nemělo jít: „Personally, I think it's a very good idea.“ Bacha na čárku.

Pokud trváš na tom, že „personally“ z nějakého důvodu použít nechceš, budeš muset tu větu změnit, respektive přeložit volně, protože obejít to slovo dle mého nejde.

Dismas

I think that it's good idea.

UltraFan

Použít bych „in my opinion“ – podle mého názoru. 🙂

MobilManiak

I think použiješ v každém případě, souhlasím s In my opinion / I think that's a good idea.