Hifive

Ví někdo, jak se řekne anglicky ‚šprt‘?

Docela by mě to zajímalo. :D

Nejlepší odpověď
quentos

jelikož se tady na moji odpověď asi čeká, tak odpovím tedy taky, ale jen potvrdím, co už přede mnou napsal bolak a emm.kate. Řešili jsme to kdysi s mým australským kolegou a nejčastěji častují šprty skutečně výrazem „nerd“ – i přes to, že tento výraz má i další významy (magor, exot, chytrolín apod.), z kontextu význam „šprt“ většinou jasně vyplyne.
Doplňuji:
Sajmon: kdepak, neseknul, taky máš pravdu; taky nemůžu znát všechno :{)> pro šprty existuje výrazů víc a grind je skutečně taky jedním z nich. Zatímco swot je britskej, grind je americkej :{)>

Další odpovědi
bolak

v americkejch sitcomech a britcomech překládají slovo nerd jako šprt, ale význam asi nebude úplně totožnej

>>> http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Nerd
Doplňuji:
nebo i geek, ale to už bude zase o trochu dál…

anonym

Výraz „šprt“ není vůbec hezké. Mě by nevadilo kdybych znala více vědomostí a pečlivě se učila, ale jsem spíše lenivá. Obdivuji lidi kteří mají zájem o učení. Také se učím, ale mohla bych více.

SajmonModer

Myslím, že Grind, ale Quentos to bude vědět na 100% 😉
Doplňuji:
Sakra, tak jsem se seknul :D Omlouvám se.

Lucijej

anebo taky swot podle britské ang.

emm.kate

nejčastěji se užívá nerd