štamgast

Jak na rodokmen?

Chtěl bych si doma vypracovat rodokmen (nechce se mi platit), podklady atd. mám ale akorát jaký mám velikostně použít papír a kde ho koupit (pokud se bude jednat o nadstandartní velikost, bude totiž hodně do výšky i do šířky)?
P.S. Lepší kategorii jsem nenašel.
Doplňuji:
Chci to na papír a mám již reálné tušení , že to bude hodně široké i vysoké… Jinak Tome, možná to zkusím.

Nejlepší odpověď
tom004

A nechceš to zkusit bez papíru na Heritage.cz
Jedná se o bezplatnou tvorbu rodokmenu a umí to zajímavý věci.

Další odpovědi
annas

Nechápu otázku. Jak vám může někdo poradit s velikostí papíru. Přece nevíme, zda jdete do svislé či boční linie, jak je vaše rodina rozvětvená. Nejdříve si projděte nejstarší údaje a podle nich pak volete velikost papíru.
Lepší je využít internet.
Když se podíváte do lišty, najdete sedm stránek otázek na toto téma.

pusinka50

Jojo, my máme taky www.myheritage.cz. Můžeš opravovat, vpisovat, vkládat fotky, videa, rodinné události atd.atd. A je to zdarma!!Tady si zdarma můžeš stáhnout Family Tree Builder

http://www.my­heritage.cz/fa­mily-tree-builder

mosoj

Jakmile sáhneš na rodokmen, řetězová reakce je proti tomu mateřská školka.
Takže papír veliký, převeliký. Navíc rozrod lze zobrazovat různou formou.
Strom života je ale obrovský.

Nedávno se zde někdo ptal na zkušenosti
s Family Tree Building. Mám jenom ty nejlepší. Dokonce se mně rodokmen díky němu podařilo rozšířit a upřesnit.

Do 200 osob zdarma . Je to málo. ale lze jich sestavit více v návaznosti. Je to i přehlednější a dá se to vytisknout.
Doplňuji:
Jenom doplním že My Heritage je server
a Family Tree Building program podporující tento sertver. A trvám na tom že zdarma je to do 200 osob.

www

Zkusil bych případné fórum na Rodclan, Genealogie ap., uživatelé by mohli mít zkušenosti.

hanulka11

viděla jsem rodokmeny na pergamenu a na plátně , taky sa dají vytvářet na netu /jsou tam programy /

sehnat velké pergameny nebude problém, budeš je muset ale stejně slepit ještě k sobě

např…http://www­.rodokmen.com/

michael69

No lepší je počítačový program.Např. na Slunecnice.cz jde nějaký stáhnout.Na papíře je to na houby,protože se to značně větví,zvlášť když Vás zajímá i ženská linie.

martiveta

Jednou z důležitých věcí (kromě formátu) je také druh – může to být strom (tím pádem vy budete nahoře) nebo naopak. Může být podrobný (i s rodnými přijmeními a daty narození a úmrtí) nebo jen s křestními jmény. Pokud nechcete platit za vyhlédání předků, dnešní zákony to navíc všemožně komplikují, je nejlepší vyzpovídat rodinu-nejlépe ty nejstarší členy a jen se modlit, aby někdo z konce 19. století kupříkladu neměl deset sourozenců, jejichž jména si dotyčný pomalu nebude ani pamatovat, natož aby tušil, co se s nima stalo. Samozřejmě daleko se bez archivů dostat nejde, s trochou štěstí možná někam na konec 18. století nebo tam někam. Když budete mít vážně velké štěstí, tak někdo z rodiny možná má rodokmen svého původu vedoucí pár století zpátky. Toť vše, co o tom můžu říct.

Sůwa

Vyzkoušela jsem MyHeritage.com/cz, bratranec založil svou větev a už nám mailem oznámili 7 shod, takže to skutečně funguje. Moje dcera a tím pádem i vnuci mají po mém manželovi ověřený rodokmen až do 13.století, tak by byla škoda v něm nepokračovat. Dalo to hodně práce, ale jednotlivé větve se mi podařilo vtělit do formátu A4 jako tabulku v Excelu na šířku. Dá se krásně navazovat a to rozvíjím větve nejen po meči, ale i po přeslici, všechno co se mi podařilo dohledat. Doplnila jsem to ČB fotografiemi, upravenými na zvětšovací kopírce, chybí mi jen popisky. Jak to tak vypadá, budu muset letos od všeho pořídit další kopii 🙂
Doplňuji:
Já jsem obyčejný plebs, ale rod mého již zemřelého manžela byl rytířský, mají sice erb a podobné hovadiny, ale jinak nic. Ty původní rodokmeny jsou ručně psané na pergamenu. Já tak pěkně psát neumím ale v Excelu používám font Monotype corsiva, to taky docela dobře vypadá.

fesoj

Suwa: 13. století? To leda že jste potomci šlechty.

koreg

Ahoj, já nevím, já bych si zase docela rád připlatil tomu, kdo se sestavováním rodokmenů již nějakou dobu zabývá. Na tomhle bych nešetřil. Mohu třeba doporučit kontakt na http://www.ro­dokmenyzdenka­.cz. S paní se velice rychle a mile domluvíš a dost ti také ušetří čas 🙂