Jak zjistit svůj rodokmen

Chtěla bych zjistit co nepodobnější rodokmen své rodiny.Jde to a co všechno k tomu potřebuji?A musím lítat po úřadech a nebo to zvládnu přes internet?

Nejlepší odpověď
Tiiit

zkus zajít do archívu města, kde se tvá rodina narodila..

Další odpovědi
hanjimka

Podobný problém jsem měla také.Takže doporučuji napřed prohrabat všechny papíry co jsou po rodičích a prarodičích.Vět­šinou se tak dostanete aspoň o 100 let dřív.A pak pokud nejsou pamětníci tak jedině matriky v místě narození vašich rodičů a prarodičů.A pak ještě kostely a jejich knihy křtů.

led

Pripravte si veľa času, znalosti nielen češtiny, ale aj nemčiny, maďarčiny a latinčiny (tieto reči sa používali v matrikách a úradných dokumentoch.
V archívoch sú za poplatok dostupné rôzne dokumenty (nie papierové, ale zoskenované), na čítačkách si môžte v nich listovať. Počítajte aspoň s mesiacom a spätnou dobou asi do XVIII.storočia. Staršie už je problematické.

Michal Kole

Přes internet bohužel ne. Brání tomu zákon o ochraně osobních údajů. Musíte si zajít na matriku na obecním úřadě v místě narození příbuzného.