dgfdgf

Jak hodnotíte Fischera a Drahoše? A je tady někdo, kdo volí Horáčka? Nevim, koho volit, ale vim, že jeho ne.

Poradíte mi, koho volit, ať můj hlas nepřijde na prázdno?

Nejlepší odpověď
Kepler

Dobře hodnotím Drahoše, ostatní mě moc nezajímají, jakmile jsem se o nich něco málo dozvěděl. Ale to už je každého věc. Nejhorší je volit někoho podle doporučení druhých. Chtělo by to spíše sledovat jejich předvolební vyjádření.

Doplňuji ad Drap: ani jeden z devíti kandidátů se prý pro přijímaní migrantů nevyslovil http://tn.nova­.cz/clanek/kan­didati-promluvili-o-zahranicni-politice-nechteji-prijimat-migranty.html (bodejť, to by to mohl rovnou zabalit). O želé mluví příznivci ostatních kandidátů nebo i oni sami, ale podle mého názoru jde o nesprávné pochopení. Jako by si nikdo neuvědomoval, že funkce prezidenta je apolitická a do politiky by neměl kecat. Ne jako Zeman, který podnikal svou vlastní politiku v rozporu s oficiálními stanovisky vlády. Ano Zeman pohrdá nejen ostatními kandidáty, lidmi, ale úplně vším, včetně korektního jednání.

Další odpovědi
hanny 2

Drahoše nikdy! Vy chcete přijímat migranty?

Budu volit Zemana.Všechno,co řekl,byla vždycky pravda,i když to vyjádřil často dost neomaleně. Odmítá migranty a to je pro mě priorita!

Takhle píší o našem prezidentovi ve Spolkové Republice Německo
Ve vnímání české hlavy státu a jeho postojů k islámu i uprchlické krizi je zjevně zřetelný rozdíl v tom, co o Miloši Zemanovi říkají západní média a politici a jak ho naopak vnímá část tamních obyvatel – dle všeho nikterak zanedbatelná. Dokládají to i čerstvé reakce na Zemanův vánoční projev, jak na německém blogu Politically Incorrect, tak třeba i na YouTube, kde se část projevu prezidenta objevila s německými titulky. Až na nepatrné výjimky jde o reakce kladné, ba nadšené. Mohlo by se z nich zdát, že část Němců závidí Čechům jejich prezidenta a přáli by si mít takového politika v čele Spolkové republiky.
„Zatímco v naší zemi bylo vánoční poselství odbyto obvyklým dobrolidským blabla, prokazují naši východní sousedé jako obvykle zdravý lidský rozum,“ píše Politically Incorrect a cituje pasáže týkající se nynější masové migrace z řeči Miloše Zemana. Z následujících 126 diskusních příspěvků pod článkem (stav 26.12. 15:00 ) se téměř všechny vyjadřují k Zemanovu projevu kladně a naopak kritizují kancléřku Angelu Merkelovou, politiku Berlína a dalších vlád Západu. Vyberme některé typické reakce:
 – Zeman si nenechá jako Gauck (spolkový prezident) a Merkelová vymývat mozek transatlantickými tajnými lóžemi a elitářskými myšlenkovými fabrikami jako „Atlantik-Brücke ". Zjevně si uvědomuje, že invaze (migrantů) je vyhlášením války národní státnosti a svobodě Evropy.
-Takové starostlivé politiky lze Čechům jen závidět.
 – Smekám před českým prezidentem (. ). Tento projev by se měl vysílat ve zpravodajství v celém Německu (.).
 – Lidé, mějte trpělivost! Také brzy dostaneme nějakého "Zemana“. Předtím bude ale zlá „občanská válka“.
 – Hezké, že je Česko v EU. EU je třeba vidět v zásadě pozitivně, její rozpuštění není řešení. EU musí být akutně demokratizována.
 – Pane Zemane, zůstaňte tvrdý a ignorujte, co říká Merkelová. Pomozte zachránit naši evropskou kulturu! Mnoho díků z německé strany!
 – Kdybych pracoval v ZDF (německá veřejnoprávní televize), vyměnil bych kazety. Namísto Gaucka projev Zemana.
 – Českému prezidentovi by měl být dodatečně předán úřad německého spolkového kancléře. Češi jsou pilný, chytrý národ a určitě přínos pro naši churavějící „DDR 2.0“ (NDR).
´´´´´´´´´´´´´­´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´­´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´­´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´­´´´´´´´´´´´´´
Podobné komentáře příznivé Zemanovi se v německém jazyce začaly objevovat i na YouTube, kde je část vánočního projevu českého prezidenta s německými titulky.
„To je státník. Závidím Čechům, protože nám Němcům vládnou šílenci.“
„Hlava státu, jakou by si člověk představoval. Merkelová musí pryč!“

A co říká Horáček?
„Odpůrce migrace je jako odpůrce deště.I praotec Čech byl imigrant.Naší morální povinností je pomáhat imigrantům a také respektovat jejich kulturu,zvyky a náboženství!“

orwell

Radit nelze, je to každého osobní věc. Mohu pouze prezentovat svůj soukromý názor. Takže podle mého názoru máš pouze dvě možnosti:

  1. Zeman
  2. ti ostatní

Pokud zvolíš č. 2, je prakticky jedno, koho z nich si vybereš.

Drap

O Drahošovi v podstatě nikdo z nás neslyšel, že posbíral od komunistů celou řadu titulů i čestných nic neznamená. Jediné co se vyjádřil konkrétně a jasně v předvolebních rozhovorech, tak bylo, přiímat migranty. Jinak se k ničemu konkrétně nevyjádřil. Z toho důvodu, že přelévá názory podle situace mu také říkají „želé“. Fischer je na tom snad ještě hůře. Opravdu těžká volba.

autacek

Drahoš se ukázal jako pěkný nabubřelec, navíc lidé kterými se obklopuje a co za ním stojí mají taky pěkný škraloup. K tomu ta vítačská proimigrantská politika, to dám hlas raději někomu jinému.

briketka10

Drahoš je mým favoritem již od začátku.

Já zase četla tento článek:
http://www.roz­hlas.cz/dvojka/jak­tovidi/_zprava/ji­ri-drahos-vedci-kteri-nesouhlasi-s-nasi-vyzvou-se-jen-radi-vymezuji-a-to-proti-cemukoli--1535545

Ušel ventil

Horáček se jasně vyslovil pro příjímání všech migrantů -pasáž z jeho volebního programu – Dobře že sem chtějí přijít – je to VÍTAČ PŘIVANDROVALCŮ .
http://www.eu­portal.cz/Arti­cles/17214-prezidentsky-kandidat-michal-horacek-by-prijal-i-ekonomicke-migranty-a-chce-jednotny-azylovy-system-eu-muslimove-jsou-v-poradku.aspx

Vojta24

U zemana nemohu vystát jednu věc. Ne není to alkohol není to ani jeho chatrné zdraví, které mu už brání kdekoliv soustředěně vystupovat a pokud se už na něco soustředí tak jen na to aby sebou neseknul o zem.
Nic z toho mi nevadí tak jako fakt že systematicky ignoruje jakoukoliv diskusi s kýmkoliv. On sám samojediný, pro něj je přece diskuse něco nedůstojného on umí komunikovat jen monology …
Jako jediný samolibý Zeman nepřijal pozvání na televizní prezidentskou debatu (je jedno jaký zástupný důvod a výmluvu si k tomu našel, prostě odmítl diskutovat)

Tatkto se choval nedávno před volbami Babiš, také nepřipustil žádnou diskusi, odmítal všechna pozvání a rozhovory protože věděl že sotva by zase otevřel pusu jen by si přihoršil a poškodil by svou nezaslouženou pověst. Svým projevem by lidem velmi rychle připomněl, že ve skutečnosti takový hrdina národa není a v diskusi by jeho tupé bonmoty schořely jak papír.

Jako jediný není například na názorové srovnávačce kandidátů 21prezident.cz, prostě odmítl zodpovědět jednoduché dotazy …

Takhle se nechová demokratický státník, takto se chová člověk který v politice nemá co dělat. Diskusi obvykle odmítají před volbami ti, jejichž pověst u lidí je jakýmsi zázrakem mnohem lepší než jsou oni sami. A to je varovné, dost už bylo Zemana. Dejme šanci skutečnému státníkovi, někomu kdo má všech pět pohromadě a u Zemana si tím už nejsem vůbec jistý.
Jeho účast na politice formou občasného plyvnutí bonmotu, který všechny kolem spolehlivě rozhádá a naštve, aby se v zápětí srabík jeden schoval za svého připitomělého tiskového mluvčího, který všechny jeho maléry musí následně omlouvat/popírat mi nepřipadá konstruktivní ani státnická, prostě jen ubohá a další roky se na takto smutnou show rozhodně dívat už nechci.

Hlas dám zřejmě Drahošovi, je to neobvykle vzdělaný člověk a Česko si prozíravého a inteligentního prezidenta myslím zaslouží, operovat srdce byste si taky nenechali ožralou který se před hospodou rve s cikány. Nemusíme mít za prezidenta kašpara Zemana jen proto abychom se tu neukousali nudou …

anonym

Sledujte názory kandidátů, pokud tito vůbec mají odvahu se diskusí účastnit a své názory pustit do konfrontace s ostatními kandidáty. Sledujte televizní debaty, rozhovory, vyhněte se dezinformačním proruským médiím, které teď všechny svorně Zemana velebí, jednoduše proto, že je jediný kdo do Ruska a Číny cestuje velmi často a zřejmě jako jediný z kandidátů může veřejně vystupovat proti ekonomickým sankcím a tak hájit Ruský zájem. Sankce jsou klíčové téma pro Rusko a postoj k nim předurčuje zda se dezinformační média obrátí proti kandidátovi nebo jej naopak potopí (vzpomeňte na Trumpa, stačilo aby zmínil že vstahy s Ruskem je třeba s čistou hlavou přehodnotit a už měl dezinformační média na své straně). To je však téma které zajímá Putina a jeho ministerstvo pravdy, nemělo by to však být téma číslo 1 pro českého občana, my bychom měli sledovat především vlastní ekonomické a bezpečnostní zájmy.

Mc Merkurion

… je jedno koho budeš volit, jestliže nevyhraje Drahoš, budou volby neplatné, jelikož byly ovlivněny tajnými službami z Ruska, on to ví moc dobře, několikrát o tom již hovořil …
… naopak, pro přijímání migrantů se vyslovili všichni, jen řekli, že to maj bejt váleční migranti (a to prý jsou zatím všichni) …

… mezi kandidáty je hodně komediantů, ale jen jeden šašek (a to je Drahoš), děkuji, nechci … naštěstí mne politika neživí a stresovat se zkrzevá to, že to Drahoš vyhraje nebudu, občanskou neposlušnost vyhlašovat taktéž nebudu, mám na práci důležitější věci, než se starat, co je za paňácu na hradě, on ho totiž Babiš zkrotí, jsou totiž docela kamarádi …

… ale jak tak sleduju diskuze, jedno mají Zeman a Drahoš společný >>> na rozdíl od ostatních kandidátů, mají oba dost silnou základnu voličů a stejně tak velkou skupinu těch, co je nenávidí … a co ostatní kandidáti, zdá se jako by tam byli jen do počtu (aby nás nakonec všechny nepřekvapili), v tomto si myslím, se mnou budete souhlasit …

ivzez

Volit by měl každý podle sebe, nikoliv podle názorů jiných.

_______________

K odpovědi Hanny:
Škoda, že jste sem zkopírovala nedůvěryhodný dokument, který komentáře, jež jsem
v německých médiích četla už před minimálně dvěma roky, vydává za ohlasy
na prosincový (2017) Zemanův projev (na nesrovnalost Vás mělo upozornit jméno
Gauck, který už není německým prezidentem).

Zeman ani jeho příznivci by se takto shazovat nemuseli/neměli.

__________

K Drahošovi:
Prezident má odpovědnost za svůj tým i za to, koho do svého
týmu přijme. Prezident by měl uznat chybu a omluvit se za ni.

Jednoho, který to „neumí“, a s „problematickým“ týmem už máme…

___________

K imigrantům:
Prezident nebude mít možnost přijímání uprchlíků
ovlivnit, ať bude zvolen kdokoliv.

Hlada

Neporadím. Nikoho z kandidátů za prezidenta nechci. K volbám nepůjdu.

dubraro

Nastávající volba prezidenta má odpovědět jen na jednu otázku: Zeman nebo někdo jiný. Každá z těchto dvou variant má podporu zhruba poloviny voličů. Jenže na jedné straně je Zeman sám, hlasy druhé poloviny se rozptýlí mezi Fischera, Drahoše, Horáčka a další, čím víc jich bude, tím méně každý z nich dostane.
Takže pokud ti jde především o to, aby tvůj hlas nepropadl, nezbývá než volit Zemana. Ten se jistě alespoň dostane do druhého kola a není ani vyloučeno, že získá přes 50% již v kole prvním.

plebs

Počkám na další volbu, pokud bude kandidovat Špejbl, nebo Hurvajs mají můj hlas

aliendrone

V mém úžasném a skvělém aliendrone vesmíru by bez rozdílu VŠEM prezidentským kandidátům po zásluze usilovně a hlasitě tleskaly samopaly popravčích čet. :D :D :D

Bohužel v něm nežiji (po probuzení) ani já sám. ☹ Chápu, že mnozí z vás ještě mají iluze – podobně jako je měly miliony našich otců a dědů (někdy už i pradědů) po „vítězném únoru“ a teprve s průběhem času jim realita zhovadilé totality otevřela oči. Není se zač stydět, je pochopitelné, že pod masovým atakem propagandy (která je MNOHEM sofistikovanější než bývalá bolševická) věříte ve smysluplnost tragifrašky „demokratických voleb“.

Chtěl bych jen všem nerozhodnutým připomentout 2 věci. První – pokud půjdete k volbám a zvolíte si nějakého kandidáta (je úplně buřt zda-li bude „dobrý“ nebo „špatný“) anebo se na to úplně vyfláknete, v konečném výsledku se NIC nezmění (k lepšímu). Je to asi nějaká zákonitost (sociologická), která platí podobně jako celkový nárůst entropie ve fyzice. V „demokracii“ jako je ta naše prostě platí, že každá změna může zákonitě vést POUZE k horšímu. (v celkovém úhrnu – k lokálnímu časově omezenému zlepšení dojít může, za to ovšem později přijde „o to mastnější vyúčtování“)

(nejen) Náš český zřetelně kolabující systém nedokáže sám sebe napravit a je odsouzen k zániku – ať tomu věříte či ne. Nemusíte si tudíž dělat velké starosti se svojí občanskou zodpovědností co bude, když „si vyberete špatně“. Jednoduše proto, že JINAK NEŽ ŠPATNĚ si vybrat nemůžete.

Druhá věc >> Pokud PŘESTO máte pocit, že stojí za to volit a stojíte o nějakou radu, můžu pouze znovu připomenout, co jsem napsal výše. Jakákoliv ZMĚNA vede k HORŠÍMU! To nejlepší v co můžete doufat je status quo (jeho zachování), cokoliv jiného je jen zkratka ke konečnému finále.

Ušel ventil

Doplnění vítače Horáčka – Zmínil se také o ekonomických migrantech: “Ale co je na nich špatného? Že mají odvahu zkusit žít ve zcela neznámé zemi jen s nadějí, že tam bude mít jejich život větší perspektivu než tam, kde se narodili? Je dobře, že sem chtějí přijít.”

ivzez

Ti „ekonomičtí“ sem nejdou za prací nebo podnikáním, ale za sociálními dávkami, které jim náleží ve výši několikanásobku toho, nač mají nárok naši občané…

Mc Merkurion

ivzez: … si koleduješ, takhle nahlas a ještě písemně !!! … víš přeci, že pravda vítězí jen v pohádkách (nebo v červené knihovně) … kdokoli by to z kandidátů řekl na plnou hubu (přestože věřím, že převážná většina si to myslí – tak naivní přeci nejsou) tak má pozici prezidenta jistou (Zemana nepočítám, ten je přeci ovládán Putinem) …

ivzez

Njn, ale kdo to má zmínit, když politici to neudělají?

Mc Merkurion

… škoda že nekandiduješ >>> ale to by jsi to zase nemohla napsat …

Kepler

Drap, Hanny: a odkudpak to máte? Odkaz by nebyl?

ivzez

Hanny toho (myslím) přišlo na e-mail víc, mj.
dokument, na který tu upozornil už Dudu.
[ https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/i-kdyby-se-jednalo-o-hoax-nestoji-alespon-za-kratke-zamysleni ]

Přestože jsou komentáře reálné (před několika lety jsem je četla
na několika německých webech), nepůsobí takto seskládány
do jednoho dokumentu, který Hany který zkopírovala do své odpovědi, důvěryhodně.

Navíc si „autor“ dokumentu nedal ani tu práci,
aby si ověřil, kdo je německým prezidentem…

[ Z hlavy si nevzpomenu na další, ale aspoň jeden odkaz na článek z prosince 2015 → je jasné, že nejde o ohlasy na projev z prosince 2017
(ohlasy/komentáře je potřeba si postupně načítat:
https://www.fo­cus.de/politik/au­sland/weihnachtsan­sprache-des-tschechischen-praesidenten-milos-zeman-glaubt-fluechtlingsstrom-ist-organisierte-invasion_id_517617­3.html ]

__________

Jiří Drahoš má profil na Facebooku. Do profilu mu „někdo“ zkopíroval
část Horáčkových výroků asi dva týdny poté, co je Horáček zveřejnil ve svém profilu.

Drahoš nechal komentář smazat, neomluvil se, nechal za sebe omluvit někoho jihého (pravděpodobně člověka, který Drahošovi profil vede).
Ten se vymluvil na dobrovolníka.

To nemám „z druhé ruky“, ten Drahošův post jsem četla, než jej smazal (nechal smazat). Teď už koluje „jen“ jako screenshot.

Mně je jasné, že by Drahoš nikoho nekopíroval, na něco takového je
podle mne moc čestný. Vadí mi jen to, že se k tomu „nepostavil čelem“.
(Neomlouvajícího se prezidenta s nekompetentním týmem už máme…)

hanny 2

Tohle podepsal – „O imigrantech,lid­ských bytostech,se píše,jako by šlo o škodnou zvěř či parazity,valící se do naší země,aby vysávali náš sociální systém nebo rovnou vraždili a znásilňovali … Všem,kdo v Evropě hledají útočiště,by mělo být zajištěno bezpečí a důstojné zacházení … Nenechme se manipulovat podvodníky,kteří do nás zasévají falešné důvody ke strachu.“
Podepsaly to i jiné významné osobnosti, jako Bělobrádek a Kocáb.
http.vyzvaved­cu.cz/vsichni­podporovatele­.php
www.VolbyPresi­denta.cz
To mi přišlo na @.
A bylo toho víc, takže o něm už svůj obrázek mám! Nevolit!!!

Kepler

To přece neznamená, že by u nás vítal muslimy, tak jako Merkelová. Není imigrant jako imigrant. Jinak obdivuji tvůj zápal, ale máš v tom trochu hokej.

hanny 2

Kepler – hlavně že ty máš jasno!

Mc Merkurion

… ale ano, znamená, on totiž chce, aby EU vystupovala jednotně, tj, jako Merkelová … Drahoš je to nejhorší, co by nás mohlo potkat, jeden chemik stačil, ale tenhle ještě opisuje … nehledě na to, že odsuzuje odsun němců, pro mne vlastizrádce …

briketka10

O Drahošovi jsem to nikdy
neslyšela a ani neviděla!

briketka10

Já zase četla tento článek:
http://www.roz­hlas.cz/dvojka/jak­tovidi/_zprava/ji­ri-drahos-vedci-kteri-nesouhlasi-s-nasi-vyzvou-se-jen-radi-vymezuji-a-to-proti-cemukoli--1535545