Avatar uživatele
annas

Nikdo si nezvolí zlo jen proto, že je zlem. Pouze si je splete se štěstím a hledáním dobra. Lze se slovy souhlasit?

Autorkou je britská spisovatelka Mary Wollstonecraft Její slova byla tajenkou křížovky z č. 4 z p11-12. prosince 2021přílohy Víkend MF Dnes. Je možné nejen tento citát i další nají v odkazu.
Zdroj: https://citaty.net/….


S dotazy na zlo a dobro se otázky pravidelně opakují, i když jsou jiné. – naposled otázka uživatelů Dust8 a Kepler. . V archivu je otázek mnohem víc. V mé otázce je uvedená jedna z možných příčin zla.. Ze zkušenosti si uvědomuji, že mnozí si zlem projevují radost, nezajímá je, že boží mlýny melou, že cesta do pekel je u nich dlážděna zlými úmysly. Vždyť i bumerang se vrací. Všeho do času.

1, Jk se díváte na tibetské přísloví týkající se dobra a zla. Odkaz uvedený výš.

2. obrázek - nemluvit, neslyšet, nevedit - je to správné řešení zla?

https://pixabay.com/…

Upravil/a: annas

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? vagra, Drap, paul1, dust8, hapiky, aliendrone před 131 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
hapiky

Tak to mě připomíná situaci, kdy se podělaný Chamberlain, pasoval do role zachránce míru, kdy následný min.předseda prohlásil: Británie a Francie měly na vybranou mezi válkou a hanbou. Zvolily hanbu. Budou mít válku.

Upravil/a: hapiky

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kelt

Cesta do pekla je hladká a široká a je dlážděna dobrými předsevzetími. Co je dobré a co je špatné? Každý danou situaci posuzuje jinak. Kdyby se řeklo, že každý člověk musí dávat 1000 Kč na nějaký fond, tak jinak to bere ten, kdo má minimální plat a jinak ten, kdo má plat kolem 100 000 Kč. Například
A štěstí, dobro , zlo, to jsou pojmy, které nějak prožíváme, a vytváří v nás nějaké pocity. Sadista se dívá na trápení jinak než obyčejný člověk.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Ano, důležité je věci pochopit. Pochopit svět, jak pracoval bez nás, pracuje s námi, bude pracovat s námi či bez nás a podvolit se tomu. Podvolení často dopomůže teprve až zmiňované pochopení.

(Př: Kdo si dnes všimne sněhové vločky? Proč je, jaké je? Všechny ty tvary, vlastnosti, barvy, zvuky, vůně, struktura, skupenství... Co je za tím? Opravdu už to všechno víme? Anebo bychom měli bádat? A máme ještě sběhové vločky? Bude ještě nad čím bádat?)

Čili nebránit se zuby nehty vlastními výdobytky, nikam to nevede...

Tahle otázka mně hrozně připomněla novodobou světovou vakcinaci proti kovidu, které přes vše, co DNES již víme, i tak pokračuje a co víc, lidé jsou STÁLE ochotni ji sdílet A CO VÍC, podporovat ji, propagovat. );

Následujte rozumné tohoto světa. Ochotné a skromné. Nikoli realisty, pragmatiky a úspěšné, neboť ti vám jistě nepomohou. Zjentek

Upravil/a: zjentek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Dobro a zlo. Dva protiklady které zajímají filozofy od nepaměti. V běžné životě je možné tyto veličiny i s dobrým úmyslem lehce zaměnit. Uvedená slova však neplatí beze zbytku. Ko ví předem která ta cesta je správná?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

No, těžko říci, on má každý svá vlastní kritéria o tom, co je dobro a co je zlo. Neprosto běžně se setkávám s lidmi, kteří jsou OPRAVDU přesvědčeni o tom, že konají dobro (nějak úchylně se vnitřně přesvědčí nebo co), popřípadě že alespoň jejich zlo "je menší", než jiné, které přichází v úvahu a tudíž je to v podstatě DOBRO. :o :)

Dále je třeba uvážit i pragmatický přístup, kdy si někdo VĚDOMĚ vybere zlo prostě jen proto, že se LÉPE osvědčuje (na rozdíl od dobra).

Nevěřím na "boží mlýny" a životní praxe mi to potvrzuje. Nejlepší odpovědí na zlo je MNOHEM VĚTŠÍ ZLO, aneb ty mě dáš stéblo přes cestu a já ti na revnaš uříznu hlavu příborovým nožem. Tož asi tak. ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

Mám na mysli zlo ve smyslu urážek, lží u soukromých osob.Třeba zde na Odpovědích. Nebudu se víc vyjadřovat.

informacr o covidu jsou dvojsečné dobré i špatné, záleží nakaždém, které si vyberr. a zda můj výběr bude správný, ukáže čas. to jsem neměla na mysli,.

Avatar uživatele
hapiky

Největší zločinecký mozek světa v Supermanovy řekl, že zlo je jeho krevní skupina.
Rozmanitost lidského pokolení je obrovská. Není možné říci nějaký citát, aby platil na všechny. Někdo má v těle hodně zla, někdo minimum. Nejhorší je, když člověk ani nemůže nebo nechce vědět, kde je hranice mezi zlem a dobrem.

Avatar uživatele
annas

e pravda, že citýáty vyslovili autoři v jiníé době a vzhledem k okolnosti. Proto neplatí doslova, ale jde o subjektivní ořístup a pochoipení. Mám citáty ráda, zamýšlím se, , co tíom chtěl autor říct,, jak slovům rozumím. Proto se nv SŠ rozebírají básně či prozaická díla, žáci se učí vyjádřit svůj pohled či názor na tlo, co chtěl utor asi říct.

Na Odpovědích nejde jen o citáty , ale i o názory n a některé skutečnosti, či články, i když některé jsou až manipulující,.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava