_Bůh_

Co si myslíte o tomto výroku ohledně diverzity, inkluze a rovnosti?

Významný kanadský profesor Jordan B. Peterson oznámil rezignaci na svou profesuru na Torontské univerzitě. Jako hlavní důvod svého rozhodnutí uvedl „ideologii diverzity, inkluze a rovnosti. která demontuje jak vzdělávání, tak podnikání. Uvádí, že chytří a tvrdě pracující bílí studenti mužského pohlaví mají navzdory svým výsledkům a známkám jen malou šanci získat nabídku na pozice v akademickém výzkumu. Přestože kvalifikovaní uchazeči z řad menšin mají dnes všechny šance dostat se na akademické pozice a nečelí žádné diskriminaci, byly zavedeny kvóty, které je pozitivně diskriminují.“

"Dnes musí všichni akademičtí pracovníci pro získání výzkumných grantů uvádět vlastní „plány rozmanitosti a rovnosti“. A přitom musí „všichni lhát“ a zároveň učit své studenty, aby dělali totéž. Souhlasí s tím, že se podrobí školení proti předsudkům, které vede nekvalifikovaný administrativní personál a obviňujícím způsobem je poučuje o jejich údajných sexuálních a rasistických předsudcích. Všichni však na tyto požadavky přistupují, protože vědí, že odmítnutí podrobit se takovému školení by je automaticky diskvalifikovalo z požadovaných pozic nebo grantů.

Tato ideologie je dnes všude, od univerzit přes média, nadnárodní společnosti až po filmový průmysl. Rasa, pohlaví a sexuální preference se nyní na příkaz radikální levice staly určujícími znaky každého člověka a jsou považovány za kvalifikaci, která se bere v úvahu, když někdo jde studovat nebo hledá zaměstnání."

Zdroj: https://www.e­pochtimes.cz/2022/01/­22/jordan-peterson-konci-na-torontske-univerzite/
Foto: https://www.e­pochtimes.cz/wp-content/upload­s/2022/01/jp-900x500.jpg

A co na to Jan Tleskač?

Nejlepší odpověď
zjentek

Myslím si, že profesor má pravdu. Neprodleně přestat konat, jednat, činit, pracovat… VŠICHNI . Jako lousknutím prsty. A je to. Problém vyřešen.

Profesor tohle ví. Hezké odpoledne, zjentek.

A co na to Jan Tleskač? Ptej se v Dobříši či Kuřimi.

Další odpovědi
Pepa25

Pan profesor je konzervativec a tradicionista, takže už tak nějak z principu musí kritizovat ty „moderní výmysly“. Navíc strefovat se např. do politické korektnosti se docela snadné, s tou se to na západních univerzitách často přehání.

Jeho předčasný důchod vidím jako logické vyústění poznání, že mimo universitu si vydělá víc a ještě se navíc nemusí omezovat ve vyjádřeních, kterým nezanedbatelná část veřejnosti tleská.

Aappo

Jordana B. Petersona si vždy rád přečtu. Ne, že bych přímo tleskal jeho myšlenkám, ale jeho názory jsou zajímavé a pro svobodnou diskuzi žádoucí. Obecně je známé, že přehnaná korektnost je slabina západních, jinak prestižních univerzit. Strach, že charakter svobodného prostředí univerzity ztratí, je u konzervativních myslitelů, ke kterým Peterson patří, na místě. Otázka je, jestli ještě někdo o debatu stojí.

Gus_Fring

Co bych si o tom měl myslet? No, že právě v „zemi možností“ už nepanuje kapitalismus, který tu byl stovky let. Nyní je to nejblíže komunismu. A vidím, že i v dalších evropských zemích lítá jejich anděl strážný ze všech sil.

Ametyst

Tak to prostě je. Progresivisti mají z profesora Petersona pupínky. Stačí se podívat na nějaký kanadský nebo americký film: musí tam být Asiat, černoch, transka, ani bělochy tam moc nepotřebují, ty zastoupí Mexičan. Radši mimozemšťana než bílého nadřazeného muže. Západní civilizace nenávidí sama sebe, proto dělá všechno, aby to trápení na planetě ukončila.

Kryšpín

Tak jak se vyjádřil soudruh Chruščov který začal napravovat stalinskou éru po návštěvě v zemi obdivované USA před 60 lety, vaši vnuci budou budovat socialismus.