Butters_xD

Má naše vláda situaci v naší zemi pod kontrolou?

Nejlepší odpověď
Mr. Marek

Na procentuální škále: 45 %

Další odpovědi
paul1

Pod kontrolou asi moc ne. To by muselo nastat něco přísnějšího jako je. Myslet si, že všichni lidé budou dobrovolně dodržovat nařízení vlády a pandemické komise je nereální.

led

Vláda zatiaľ nechce vyhlásiť stanné právo, nech už sa tomu hovorí ako chce, zatiaľ skúša len uvedomelé obmedzenie…
Vrcholní predstavitelia štátu spoliehajú na rozum občanov a pud ľudskej sebazáchovy (= úsilie o zachovanie vlastného života) pri snahe nenachytať covida a následných ekonomických strát.

mosoj

A která vláda to má pod kontrolou? Nastane čas kdy i rebelující lidé budou poslouchat. Prostě jiná cesta nebude! Bohužel! Ano, za úroveň epidemie mohou jenom lidé!!! a nejenom za to!! Rebelující občané si neuvědomují, že pod sebou a pod celým státem uřezávají větev.

Ametyst

Není to špatné, ale promrhala příležitost, která zde byla od jara. Odstavit lidi od jakéhokoliv rozhodování, nic jim nevysvětlit a jen vršit příkazy a zákazy, které jsou likvidační a které si mnohdy odporují, vládě na popularitě nepřidalo. Navíc pár mocných, co ta pravidla vyráběli, je okatě porušilo, takže autorita šla do kopru.

ten který je

V jaké zemi?Stát který nemá nebo nestřeží své státní hranice státem není.Každým dnem se zvyšují případy volně pobíhajících hrdlořezů odkudsi z tramtárie bez dokladů po D1 nebo po okolí a všem je to jedno.Hlavně že se tu řeší kdo má a kdo nemá nasazenou roušku.To je neskutečný takový bordel!

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

Mimochodem, doporučuju sledovat názory, p. Kulveita: není to ani katastrofik ani zlehčovač:
https://www.fa­cebook.com/kul­veit

Dovolím si od něj ocitovat něco k ekonomice, protože jsou to stesky podniaktelů (většinou oprávněné), které nyní značně podrývají důvěru vlády:

„Zkusil bych to vysvětlit na příkladu povodní.
Představte si, že akutně hrozí povodeň, a ve stavu nouze stát nařídí stavební firmě všeho nechat a bagrovat zeminu na hráz, nebo přímo zabaví a použije bagr. Asi skoro každému dává smysl, aby stát majiteli bagru tuto zvláštní oběť kompenzoval. De facto se na to dá dívat i jako na peněžní kompenzaci od všech, které ochránila hráz, majiteli bagru.
Oproti principu kompenzací by se dal představit alternativní “princip rovnoměrné distribuce škod”. Podle tohoto principu pokud stát nařídil stavební firmě budovat dva dny hráze, měl by podobnou oběť požadovat i po ostatních firmách. Takže dva dny by šla kopat i místní cukrárna, a výrobna textilu by odevzdala řadu šicích strojů. Protipovodňový efekt použití šicích strojů sice není velký, a cukrárna toho za dva dny vykopala tolik co bagrista za půl hodiny, ale “spravedlnosti” bylo učiněno za dost, poškození jsou všichni stejně.
Pokud vám takový postup přijde blbost u povodní, netrvejte na něm u epidemie. Celkově je lepší učinit opatření, která mají dobrý poměr nákladů a protiepidemického efektu, a škody kompenzovat. V praxi to může znamenat, že zatímco bar Techtle Mechtle bude zavřený půl roku, Škoda auto pojede jen s hygienickými opatřeními a masivním testováním zaměstnanců bez přerušení. Pro dosažení spravedlnosti a přijatelnost takového řešení je pak ale naprosto nutné, aby byl majitel Techtle Mechtle odškodněn, například z daní, které platí Škoda.
V Česku bohužel stát ve druhé vlně selhává ve schopnosti nerovnoměrnost oběti kompenzovat, což vede k tlaku na aplikaci "principu rovnoměrných škod“. "

Mr. Marek

Jaký názor máte na pana Flégra?

Pepa25

paul1: je hezké problémy svédět na neposlušné lidi. Přitom vláda má nástroje, jak lidi motivovat a řídit. Motivovat ideálně penězi: kdyby místo rouškovného třeba zvýšila nemocenskou, aby se lidi a firmy nebály karantény, platila i dobrovolných testy … tak bychom možná byli někde jinde. Možná. Každopádně výmluvy, že „lidi neposlouchají“ jsou trapné.