variolo

Jak bude podle Bible vypadat konec světa?

Neměl náhodou první jezdec udeřit na svět morem?

Nejlepší odpověď
marci1

„Konec světa podle bible bude proměna našeho hmotného, zákonu stálého vývoje, změny a rozpadu podléhajícího časoprostoru, ve světě, který bude světem „jinorozměrným“, kde nebude například čas a tudíž ani vývoj, změna a rozpad. Bude mít jako parametr „trvání“, „věčnost“. “Smrt již nebude…ani bolest…neboť co bylo, pominulo“ (Zj 21,4)." 🙂
http://www.kar­dinal.cz/index­.php?cmd=arti­cle&articleID=672

Další odpovědi
aliendrone

O konci světa pojednává „Zjevení Janovo“ (známé též jako Apokalypsa) tož asi nějak takhle:

Zjevení 6:12–16
Když otevřel šestou pečeť, spatřil jsem, jak nastalo veliké zemětřesení. Slunce zčernalo jako žíněný pytel, měsíc byl celý jako krev

a nebeské hvězdy padaly na zem, jako když fíkovník zmítaný velkým větrem shazuje své pozdní fíky.

Nebe zmizelo, jako když se zavírá kniha, a všechny hory i ostrovy se pohnuly ze svého místa.

Králové země a velmoži, boháči, vojevůdci i mocní, každý otrok i každý svobodný se ukryli do jeskyní a do horských skal.

Tehdy říkali horám a skalám: „Padněte na nás a skryjte nás před Tím, jenž sedí na trůnu, a před hněvem Beránka!

annas

Před koncem světa nastane tzv. Soudný den.

Více najdete v archivu

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdy-podle-bible-nastane-soudny-den

Dny apokalypsy – lámání pečetí

"Evangelista Jan popisuje znamení a pohromy, jimiž je dovršen Boží hněv a provázen Boží soud nad člověkem.

Beránek postupně rozlamuje čtyři pečeti knihy a uvolňuje jezdce apokalypsy. Ti hubí čtvrtinu země mečem, hladem, morem a dravými šelmami. Beránek rozlomil pátou pečeť a přivoláni jsou ti, kdo byli zabiti pro slovo Boží a pro svědectví, které vydali. Při rozlomení šesté pečeti nastalo veliké zemětřesení, Slunce zčernalo a Měsíc zkrvavěl:

Obsah Apokalypsy fascinuje, inspiruje i děsí čtenáře již skoro dva tisíce let. Někteří zde vidí jen dávné historické události, zejména popis římské války proti židům. Mnoho dalších věří, že kniha obsahuje proroctví o konci časů naší civilizace. Některá Janova varování spojují s událostmi charakteristickými právě pro naši dobu: globální oteplování, havárie atomové elektrárny v Černobylu, šíření nemoci AIDS, elektronizace, čipování či boje na Blízkém východě a pokus islamistů dobýt celý svět pod černým praporem." atd.

Podrobnosti v

http://www.my­ty.cz/view.php?cis­loclanku=2015110002

-
Jiný výklad

"ěkteří uvádí, že ukazuje konec světa, to že Bůh vymýtí zlé lidi a zachová jen ty dobré…ale Bůh přece uzavřel smlouvu s Noem, že už na lidstvo ruku nevztáhne… Jak tomu mám tedy rozumět?

Další otázky, zda je na ně odpověď, se dovíte v odkazu

https://www.vi­ra.cz/konec-sveta-vizionari.htm

elkon

Máš asi málo práce, že se zabýváš hloupostmi.

Edison

Tak si to přečti, neasi… Přece ti tu nebudem popisovat celou Apokalypsu.

tomus

Slyším další troubení https://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/svet/cla­nek/afrika-celi-nejhorsimu-utoku-kobylek-za-dekady-nejvetsi-hejno-ma-60-km-40312995

zjentek

…Jenomže paní Kropáčková řekla: napij se pořádně, takové nějaké cucání to nemá cenu… a Kropáček se napil pořádně a TOBYLKONEC!

https://youtu­.be/libjtCbKE­AY?t=229

Až se kobylky začnou skutečně šířit jako koronavir, pak to může vypadat jako biblický konec světa.

Roman71

Když už se ptáte na „A“, je potřeba zmínit i „B“.
Bible nikde nepopisuje, že přijde konec světa (myšleno planety), ale konec světa bezbožných lidí. Více lze zjistit například z 37.Žalmu v kterékoliv Bibli.

A doplňuji Daniela 2.kapitolu, 44.verš:
„Za dnů těch králů zřídí nebeský Bůh království, které nebude nikdy zničeno. A toto království nebude předáno žádnému jinému lidu. Rozdrtí a ukončí všechna tato království a samo bude trvat navždy.“

Vše je naprosto v souladu s knihou Zjevení 21.kapitolou a prvními čtyřmi verši.
Konec světa bezbožných lidí začne apokalyptickou jízdou (z knihy Zjevení) a převzetím vlády nad obydlenou zemí Božím Královstvím.
O Božím Království je nyní kázáno po celé obydlené zemi na svědectví všem národům (Matouš 24:14).

Zdroj: https://wol.jw­.org/cs/wol/b/r­29/lp-b/nwt/19/37#s­tudy=discover