mosoj

Jaké vlastnosti má bůh?

Bůh prý stvořil člověka k obrazu svému. Znamená to, že má všechny vlastnosti co má člověk?
V tom případě se nedivím tomu, že dovoluje to co se děje na Zemi.

Nejlepší odpověď
annas

"Bůh nás stvořil ke svému obrazu. Jistě to tedy musí mít cosi společného s tím, proč zde jsme. Boží záměr v tom, jak jsme byli stvořeni, musí mít nějakou spojitost se skutečností, že nejsme žáby, ještěrky, ptáci ani opice. Pouze lidé jsou stvořeni k obrazu Božímu, pouze lidé; zvířata takto stvořena nejsou.

Bůh v Genesis 9:6 řekl Noemovi: „Kdo prolévá krev člověka, jiným člověkem bude prolita krev jeho. Vždyť k obrazu Božímu učinil Bůh člověka.“ Jiným slovy, i ve světě, kde je hřích (a například i vražda), jsou lidé i přesto k obrazu Božímu. Lidi není možné zabíjet jako myši či komáry. Kdo zabije člověka, přijde o svůj život. (Viz Jakuba 3:9.)"

Z toho plyne, že člověk nemá všechny vlastnosti Boha, Ale je třeba, aby se cele a úplně oddal Bohu., tak jak ho Bůh stvořil, pokud neexistoval hřích.

Podrobnosti v odkazu.
http://www.bi­blickaknihovna­.cz/knihy/stvo­ril-je-muze-a-zenu-ke-svemu-obrazu

Vlastnosti Boha jsou božské, ale i ty „které by měl mít člověk“, aby se nestal hříšníkem.

Vlastnosti „božské“ – Bůh je věčný – nezná začátek a konec, je stvořitelem země, je světlem, nejvyšší, nejmocnější, je v trojjediné podobě,..

To, že je spravedlivý, důvěryhodný, spolehlivý, by měly být i vlastnosti lidské, uznávat pravdu, nelhát, bojovat proti nemravnosti, zlu atd.
https://www.got­questions.org/Ces­ky/Bozi-vlastnosti.html

Další odpovědi
JájsemRaibek

Bůh, s velkým B má takové vlastnosti, jaké mu přiřadí ten, kdo na něj věří a jak to cítí.
Někoho si člověk musí vytvořit, aby na něj mohl schvalovat vinu, aby na něj mohl přenášet štěstí a další co se mu v životě stalo.
Pro někoho Bůh existuje v dobrém, pro někoho ve zlém a pro někoho není vůbec.

Kepler

Já naopak věřím, že člověk si stvořil boha k obrazu svému a podle toho mu přisoudil i vlastnosti. Kolik těch bohů vlastně je?

Mc Merkurion

… kterého máš na mysli? přestože všichni tvrdí, že věří jen v jednoho boha a jen jeden (ten jejich) je ten správný, dostaneme dosti vysoké číslo …
… za to, co děje na zemi, si můžeme sami a ne někdo, kdo neexistuje, je to jen alibismus věřících, svoje chyby házet na někoho jiného …

Drap

Jen ty nejlepší. Neznamená to, že má stejné vlastnosti jako člověk. Znamená to pouze to, že vidí věci v delších souvislostech než my a ví že vše špatné je pro něco dobré.

dudu

Pokud budeme akceptovat přírodní zákon kauzality pak platí. že bohy si stvořili lidé k obrazu svému a není třeba se pídit po jejich vlastnostech, neboť docela stačí rozhlédnutí kolem sebe. Bohům žel nám z toho nebude zrovna veselo.

Roman71

Pravý Bůh sice stvořil člověka ke svému obrazu, tedy se schopností projevovat vlastnostmi, které má Bůh. Jenže, většině lidí je Bůh – Stvořitel cizí, a důsledky pociťujeme naprosto všichni. Lidé se, jednoduše řečeno, vydali vlastní cestou. Morální zásady si většina lidí určuje sama, nehledě na to, jak se na to dívá Stvořitel. V Bibli je zapsáno, jak se Bůh dívá na lidské bezbožné počínání. Dává lidem možnost nápravy a řešení, ale lidé, jak je vidno, si chtějí vládnout sami i přes to, že toho úspěšně nejsou schopni. Vědeckotechnický pokrok je sice hezký, ale zdaleka není všemocný. Stále se válčí a lidé trpí nemocemi a jsou krmeni nekvalitními potravinami..

Potěšující na tom všem ale je, že nenechá lidi zdevastovat zemi, ani způsobit zánik lidské civilizace. Země byla stvořena proto, aby tu žili šťastní, spokojení a dokonalí lidé. K tomu je ale potřeba ukončit současné fungování světa a nastolit Boží království. Potom se současný žalostný stav už nikdy nebude opakovat.

Jiří Bohumil

Předesílám že jsem ateista, i když křtěný a jako dítě jsem dokonce byl i u svatého přijímání.
A Bibli, „starý i nový zákon“, jsem si rovněž, ze zájmu, pročetl.
Já toto chápu spíše ne tak, že stvořil člověka (pokud tomu tak opravdu bylo), aby se jemu podobal, ale jakého jej asi chtěl mít. A buďto chtěl, aby to na světě moc „neklapalo“, nebo se mu to moc nepovedlo. ☹
Protože „stvořil“ tvora, který je pro svět a jeho existenci pouze velkou hrozbou a nebezpečím. A že se do toho, co člověk konal a koná, raději moc neplete.:-)
O tom svědčí veškeré „hrůzy“, kterými člověk „obohatil a obohacuje“ celou historii své existence na zemi. A mnoho jich bylo uskutečněno i pod jeho jménem, zejména jeho vyznavači a údajně i pro jeho slávu!
A děje se tak stále i dnes a jeho podobenství je „pomnožné“- Bůh, Aláh, Budha a nevím ještě který další.
Já spíše uznávám Darwinovu teorii (i když i o ní mám určité pochybnosti), že člověk je pouze výtvorem přírody a evoluce a proto se v něm projevují i dědičné vlastnosti původu – zvířecích předků. A proto a podle toho to zde, na světě, vypadá. A Bůh s tím nemá nic společného.

luckykubrt

Souhlasil bych s Annas kromě toho, že Bůh je trojjediný. To se v celé Bibli nepíše, římskokatolická církev to vzala jako dogmu pro apoštolské učení, že se mají křtít učedníci ve jménu Otce, Syna a zosobněného Ducha svatého. :( To ale není nauka o Trojici. Navíc podle zkoumání Písma svatého je duch svatý pouhá Boží činná síla jak se uvádí v textu 1. Mojžíšova 1:2 – A země se prokázala být beztvará a pustá a na povrchu vodní hlubiny byla tma; a Boží činná síla se pohybovala sem a tam nad povrchem vod..

No a teď se dostáváme k základním Božím vlastnostem, které jsou láska, smysl pro spravedlnost, moudrost a moc. V Bibli je láska znázorněna hlavou lidskou, moudrost orlí, spravedlnost hlavou lví a moc hlavou býka. Toto je v Bibli, kterou inspiroval lidské pisatele sám Bůh Jehova. Dále nám Bible říká o Bohu, že je trpělivý, připravený odpouštět, pomalý k hněvu a hojný v milující laskavosti.

Je otázkou jestli je všechno tak jak se v Bibli píše. V jednom mám zmatek. Ježíš učil, že jediný kdo je dobrý je Bůh. Přesto stvořil anděla, který se stal jeho odpůrcem a pomlouvačem a svedl mnoho andělů, kteří se stali démony a později i lidí. Potom se v jednom textu píše, že Bůh působí dobro i zlo. Tak nevím jestli náhodou Bůh není taky schizofrenní. :o

Zdroj: Překlad nového světa Svatých písem

Hranato

Když se nedivíte tak proč se tu, ještě k tomu blbě, ptáte?
Máte v tom tisíckrát cenzurou přepisovaném návodu na život, kterému se Bůhvíproč říká Bible, jasně napsáno, že Bůh je, všude a ve všem. Hospodin Elohim se dá prý překládat také jako vždypřítomná/všu­depřitomná moc, nebo realizuje-li/demonstruje-li se tato moc/Bůh prostřednictvím člověka/lidí „vyvolených“ to budou vždypřítomní/všu­depřitomní mocní.
Moje verze toho jak Bůh stvořil člověka k obrazu svému vás asi nenadchne. Podle mě je Boží mocí ovlivňující všechno vždy a všude, změna. Energie, nebo frekvence, nebo síla provádějící/vedoucí ke změně něčeho nějak. Můžete se na to dívat jako na opakované a podle nějakých nám známých, nebo neznámých, zákonitostí harmonizované děje, nebo třeba jako na rozpady atomů, slučování molekul, uvolňování elektronů, frekvenční oscilace, atd. Všechno je to příčina i následek změn celků a jejich částí. Vyberte si co chcete, co je vám bližší. Jedná se o jednoduchý, základní princip vesmíru který je přístupný každému v jakékoli době na základě pozorování světa a okolní přírody bez ohledu na technologickou úroveň a vědecké znalosti. Mění se všechno, pořád a všude. Na začátku prý bylo slovo… a pak z ničeho bylo stvořeno vše. Bůh je stvořitel, ta moc je kreativita, schopnost tvořit, vytvářet, přetvářet, měnit. I to čemu říkáme ničit, protože jsme už vědecky odhalili, že nic nemizí ale přetváří se to na něco jiného.
Stvořen k obrazu svému znamená, že člověk disponuje stejnou Boží mocí. Vždy a všude. Každý. Bůh se rozhodnul stvořit svět, pak na tom šest dnů intenzivně makal aby se sedmý den mohl pochválit za dobře, místy i dokonale, odvedenou práci.
Na začátku bylo slovo. Slovo je vlastně informace. Myšlenka, představa, plán, nápad, atd. Ta skutečná Boží moc, energie změny, kreativity, ten Boží obraz, nebo Boží jiskra je vám, mě, komukoliv kdykoli přístupná. Díky našemu neustálou změnou procházejícímu vyladěnému evolučnímu hardwaru se můžete ROZHODNOUT a pokusit se žít v Bohu. Já nejsem věřící takže tomu říkám radši pokusit se o sjednocení vědomí. Cest jak to lze udělat je dost. Je to změna stavu vědomí takže lze použít všechno od meditací až po přísnou askezi a dodržování církevních rituálů. Pokud budete fakt chtít tak se vám to časem povede. Jak praví přísloví: Všechny cesty vedou do Říma.
Do té doby se váš mozek bude dál po svém vyrovnávat s tím s čím se vaše vědomí ještě nedokázalo sjednotit. Po svém znamená, že se ze všeho snaží vytvořit objekty. Jedná se o zaškatulkování neznámého pomocí známých vlastností nebo jiných parametrů a znaků tak, aby se to všechno dalo zhodnotit, porovnat a posoudit. Tenhle škatulkovač v hlavě umí bohužel všechno pouze rozdělovat, ne spojovat a sjednocovat. Na Boha a vůbec na pokusy o vysvětlování světa to nefunguje a nikdy fungovat nebude.

marci1

Jaké vlastnosti Bůh skutečně má, neví nikdo z nás. Boha nikdo nestvořil. Bůh je sám od sebe. Na rozdíl od něj všechno ostatní bylo stvořeno. Možná proto nemá záporné vlastnosti a těmi našimi trochu „horšími“ vlastnostmi, nám dává možnost, abychom se napravili. Představuji si, že má ty kladné vlastnosti, které máme my, lidé několikrát větší, významnější, lepší. Hlavně si představuji, že musí mít nekonečněkrát větší smysl pro humor než lidé. Kdo má smysl pro humor, musel být Bohem políben. 🙂

aliendrone

Odpověď na tuto otázku je prajednoduchá. Stačí jen trochu přemýšlet. Bůh má vlastnosti DOKONALE VŠECHNY. :D :D :D

ivzez

Teoreticky ano. Plus pár dalších…

postcd

Bůh pravděpodobně nemá vlastnosti jako nedokonalý člověk, ale má velmi podobné vlastnosti jako měl dokonalý člověk Ježíš kristus, o kterém je toho napsáno v Bibli až dost. A sama Bible říká, že to bylo napsáno pro naše poučení a podle mě je primárním účelem Bible zjistit proč tu jsme proč to tu vypadá tak jak to vypadá, co Bůh chce a jaký je. Toto může pomoci člověku změnit svůj život k lepšímu. V Bibli najdete texty kde jsou vlastnosti vyjmenovány. Ale psát to tu sem by bylo nevhodné. Bylo by to nic neříkající klišé. Je zapotřebí si to v Bibli podepřít důkazy aby si to člověk uvědomil a ocenil to v kontextu. Víte jaké je „láska“ klišé? K čemu vám bude když vám někdo, koho neznáte napíše že vás miluje? Musíte ho nejdříve poznat.