mosoj

Kdy podle bible nastane soudný den ?

Nejlepší odpověď
annas

„Bible dokazuje, že soudným dnem světa není den Posledního soudu, ale Den spásy, kdy království Boží bude panovat na zemi. Proto bychom se měli velmi radovat, když vidíme jak se přibližuje – „ať zaplesají … že přichází [Bůh] soudit zemi. On bude soudit svět spravedlivě a národy podle své pravdy;“ neboť „spatřili všechny dálavy země spásu našeho Boha“ a budou se ho bát.
Skutečná církev, Kristova „nevěsta a spoludědic, bude spolu s ním panovat nad zemí v tisíciletém dni soudu, pomáhat ve vládě nad světem a nabízet mu „zdarma vodu života“,
Soudit = také poučení, zkoušení, kárání, vydání rozsudku.

http://ldmh.sweb­.cz/soud.html

Dodávám, proč podle mého názoru tento Den spásy v současné společnosti nenastal.
Protože zatím „Bůh“ nesoudí nespravedlivý svět, posílá „dábla“ v podobě různých katastrof, ale také k pokoušení lidi. Tudiž si mnozí jedinci nevzali k srdci poučení z minulosti, jsou zkoušeni, co vydrží, jiní jsou káráni nejen kvůli své nápravě. Nad některými je vynesen spravedlivý rozsudek, jiní jsou odsouzení za menší přečin, další si užívají svou beztrestnost…
Lze mluvit o spáse? Zapojuje se církev?

Další odpovědi
lexx

To není nikde uvedeno, jenom některé doprovodné jevy (globální války, přírodní katastrofy, hladomor, podivné znaky na nebi…).

anonym

Keď sa vráti červené palce.

venkovan

Jak pro koho. Pro mne nastává každý měsíc – hned jak se objeví mzda na účtu.

annas

Ad czechrapsind – červené palce by situaci zhoršily – víc se nebudu vyjadřovat. Nejlepší by bylo bodování vůbec zrušit. Jedině tak by snad byl klid.