Kelt

Co je to Kainovo znamení?

V Bibli Gen 4.15 je napsané, že Hospodin poznamenal Kaina znamením, aby jej nikdo, kdo ho najde, nezabil.
Kain – Adamův syn, zabil svého bratra Abela, protože Bůh přijal Abelovu oběť a ne Kainovu. Je to nějaké poznamenání, které všichni viděli, ale nikde jsem se nedočetl, jak byl Kain poznamenán. Měl na čele kolečko, kříž nebo něco podobného? Ví to někdo? Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Výklady biblických veršů a citací se liší. Takže na stránce Tajné spisy – Gnoze osvobozuje – je uvedené toto:

http://tajnes­pisy.webnode.cz/

1. Ten kdo by Kaina zabil,měl být stižen sedmero násobnou pomstou(Gn.4,15)To by znamenalo že bude sedmkráte zabit. Jenomže logicky může být člověk zabit jen jednou.A Hospodin poznamenal Kaina znamením, aby jej nikdo, kdo ho najde, nezabil. Kain odešel od tváře Hospodinovy a usadil se v zemi Nodu ,východně od Edenu.(Gn.4,15–16).

Kainovo znamení pokládají moderní exegetové a teologové za tetování .Zacharia . Sitchin toto tvrzení pokládá za církevní výmluvu .Poukazuje na to, že tetování se nemůže dědit v několika generacích, ale genetické vlastnosti ano .Sitchin spekuluje, že Kainovo znamení muselo procházet nejméně sedmi generacemi, takže se nemohlo jednat o tetování.

Kain byl vyhnán a kočoval krajinou.Potom se náhle setkal se svou ženou. Ale kde se vzala? atd.

2 Z jiného starozákonního místa můžeme rekonstruovat, a to celkem spolehlivě, jak Kainovo znamení vypadalo: byl to šikmý kříž na čele. Tento kříž je totiž hebrejské táv a písmeno táv má zároveň význam znamení.“Ezechiel – táv = značka s poslední písmeno hebrejské abecedy. Má podobu křížku, takž je symbolem života Druhý význam se týká chrámů. Takže výklad zní, že je to označení pro lkající a truchlící, kteří se obracejí ke Kristu, tehdy k Bohu. .

Hospodin řekl: "Budiž tulákem a poběhlíkem na zemi! 13 Tu pravil Kain Hospodinu: Můj zločin jest větší, než abych zasluhoval odpuštění. 14 Hle, vyháníš mě dnes ze země, skrývati se budu před tebou a budu tulákem a poběhlíkem na zemi. Ted každý, kdo mě nalezne, zabije mě. 15 Hospodin však mu pravil: Nikoliv, nestane se tak! Každý, kdo zabije Kaina, bude potrestán sedmeronásobně! Učinil pak Hospodin Kainovi znamení, aby ho nikdo, kdo by ho nalezl, nezabil.

V příběhu Kaina a Ábela je Kain poznamenán na čele, ne však znamením prokletí, ale znamením ochrany. Bůh ho označí svým znamením, aby se zlo smrti dále nešířilo (Gn 4,1–16). Přestože Kain učinil něco přímo šíleného, Bůh není lhostejný, naopak je aktivní v záchraně hříšníka. Jde jen o to, zda ji hříšník přijme, ale to příběh o Kainovi ještě zjevně neřeší."

http://www.izi­dor.cz/

Další odpovědi
Emefej

Roh nebo ohnivý kříž. Nakonec Kaina zabil stařec, který měl tak špatný zrak, že si jeho znamení nevšiml.

zjentek

Kainovo znamení je cosi jako cejch. Má je člověk zatížený vinou a nemůže se kvůli němu začlenit mezi ostatní. Podle Bible je nosil první člověk, který se na světě narodil z muže a ženy
..takže já si myslím, že Kainovo znamení je spíš prokletí, nežli roh na hlavě nebo vypálenej kříž na čele

marci1

"Podle některých verzí Kainovi vyrostl na hlavě roh, podle jiných mu Bůh udělal na čelo ohnivý kříž. "
Podrobněji ve zdroji :

http://www.roz­hlas.cz/cesky/pu­voduslovi/_zpra­va/kainovo-znameni--1350186
Doplňuji:
Podobná otázka : http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-vypada-kainovo-znameni

Mattama

Nikdo neví, prý je více verzí (na konci článku).
Já žila v domění, že mu narostl roh, ale nevím… Úplně mě zarazilo, že je víc možností :D

http://www.roz­hlas.cz/cesky/pu­voduslovi/_zpra­va/kainovo-znameni--1350186

nnn1

Bible to neuvádí, ale je možné, že to byl výnos, kteří ostatní lidé znali a který měl Kaina ochránit před usmrcením ze msty.