Lorelai

Funguje ocet na vyvolání menstruace?

Někde jsem četla, že když se navečer spolkne lžička octa, tak to přes noc dostanu. Pak jsem ale narazila na článek, kde psali, že citron menstruaci oddaluje a stejně prý funguje i ocet. Co je tedy pravda, vyvolává nebo oddaluje?
Pomáhá na vyvolání i majoránkový nebo heřmánkový čaj?
Díky moc
Doplňuji:
Je mi 16 let. Díky za radu

Nejlepší odpověď
badisko

nevim jak presne by to melo fungovat :D kdyz menstruaci ridi hormony ..ale nejspise by se to dalo ovlinvit hormonalni antikoncepci ne ?..nejsem zenska ..taky se rika ze tepla vana a popijet u toho vino ..hermankovy caj ..atd ale tyto rady nebudou 100% ..nejlepe je vam pomuze lekar …

Doplňuji:
teda nebudou 100% citron je na oddaleni menstruace …ale jsou to babske rady ..takze nejsou nejspis nijak podlozene ..:D a bude to spise dilo nahody ..ikdyz kyselost citronu …nebo alkohol v kombinaci s teplou vodou a dotoho davka sugesce dokaze divy a snad za urcitych podminek ano …kdyz vezmeme v uvahu ze nekteri lide treba mnisi z Tibetu dokazi silou vule regulovat svou telesnou teplotu o nekolik stupnu …coz je dobre zmapovany jev …ale ze ti neco uspisi ci odali menstruaci ..krom leku k tomu urchenych tezko.. na 100% proste ne
taky se muzu seredne mejlit …

Další odpovědi
anonym

To jsou pubertální povídačky. Podívej se, kdo ti na otázku odpověděl. Pokud v tom máš nepořádek, tak si zajdi na gyndu. Uspišovat nebo naopak zdržovat menzes, je naprostá blbost. Jde to skutečně jenom ovlivněním hladiny hormonů a do těch ti nedoporučuji začít zasahovat. Pokud máš podezření, že můžeš být těhotná, tak je doporučení stejné – zajdi se na gyndu.
Doplňuji:
S ohledem na tvůj věk opravdu nedoporučuji zkoušet posouvat menzes. Babské rady jsou sice někdy dobré, ale v tomto případě potřebuješ odborníka. Neboj se, není to taková hrůza a pokud máš nějaký zdravotní problém, tak je lépe s ním neotálet.

mosoj

Vypil jsem flašku jablečnýho a pořád nic.

autacek

Zkus ocata (na vlastní riziko) vypít litr, věřil bych, že to něco vyvolá, ale menstruace to nebude, zážitky nám pak určitě nezapomeň poreferovat :)

anonym

Citron, ani ocet, z toho ti bude akorát tak zle od žaludku, o heřmánku a majoránce teda taky ne, já nevím, kolik ti je, něco bych ti doporučila, ale vážně nevím…měl by být u každého napsaný věk, bylo b to snazší.