Gami.Pet

Menstruace

Vzdy když ji dostanu šileně mě bolí kríže a tak mée to omezuje ve cvičení apod. Ptž je to dost nepříjemné, pomůže na tu bolest ibalgin ( je mi 12 můzu ho brát ?) nebo něco jiného ? A co sklidní menstruaci (když moc teče)? Myslím nějaké jidlo,ovoce apod.. Za rady a vaše zkušenosti mnohokrát děkuji 😉

Nejlepší odpověď
Anuket

Také jsem to ještě nedávno měla. Křeče, horečky, natáhlé svaly na břiše, hrůza. U mě to způsobilo dlouhodobé nervové vypětí, teď se vše uklidnilo a na nic si nemůžu stěžovat. Můžeš to ale mít vrozené. Zkus ibalgin, jestli ti pomůže, ale neláduj ho jako lentilky, po čase by začal ztrácet účinnost. Výborný je i algifen, ale je na předpis, můžeš se na něj zeptat u tvé dětské doktorky nebo pokud chodíš, tak i gynekoložky.
Na zklidnění menstruace hodně pomáhá antikoncepce, ale jak která, není to pravidlem, ale na to máš ještě moře času, tudíž ti žádou „babskou radu“ nedám… Tož ženské problémy, to je věda. 🙂

Další odpovědi
pokazdejinak

ibalgin může být, stejnou látku (ibuprofenum) obsahuje i nurofen – nech si kdyžtak poradit v lékárně dávkování podle své váhy – neber si nikdy víc, než ti doporučí lékárnice – ono vždy trvá chvilku než zabere, tak to chvíli vydrž :)
mě taky pomáhal suchý teplý obklad na podbřišek (láhev s teplou vodou nebo pokud máš termofor) a stulit se do klubíčka

a můžu tě uklidnit – vyrosteš z toho… s věkem se menstruace zklidní a zpravidelní :)

Kristyna4444

Naprosto tvoje obavy chápu, já když jsem začínala, děsila jsem se všeho. Mám hrozně moc ráda sport a bála jsem se, že mě to teď bude omezovat, a že si na ten pocit prostě nezvyknu. Ale po nějakém čase jsem si na vše zvykla. Bolesti, které jsem mívala a mám, už jako bych ani nevnímala, také se zmírnily. Se sportem mě to jistě nadále trochu omezuje, hlavně v ty nejhorší dny, ale z ničím se nemá přehánět, a tak si ten čas vyhradím na odpočinek. Zvykla jsem si na to i já, a to je už opravdu co říct. Tohle období musíš jednoduše překousnout. Za chvíli si budeš říkat, že si plašila úplně zbytečně :)
Doplňuji:
Něco proti bolesti brát můžeš. Ale nemělo by se s tím přehánět. Spíše to skus vydržet, třeba to přejde samo :)

Cizecek.M

Já bych chtěla zkusit MS kalhotky :) Koukala jsem se na možnosti a líbí se mi nabídka barevných limitek od midibodi. Máte s touto značkou zkušenosti?

Kajolka

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jaké metody ochrany při MS používáte? Vložky, tampony nebo třeba i MS kalhoty nebo kalíšky? Jaká metoda vám vyhovuje nejvíc?