Avatar uživatele
Gami.Pet

Menstruace

Vzdy když ji dostanu šileně mě bolí kríže a tak mée to omezuje ve cvičení apod. Ptž je to dost nepříjemné, pomůže na tu bolest ibalgin ( je mi 12 můzu ho brát ?) nebo něco jiného ? A co sklidní menstruaci (když moc teče)? Myslím nějaké jidlo,ovoce apod.. Za rady a vaše zkušenosti mnohokrát děkuji 😉

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? pokazdejinak před 4044 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Anuket

Také jsem to ještě nedávno měla. Křeče, horečky, natáhlé svaly na břiše, hrůza. U mě to způsobilo dlouhodobé nervové vypětí, teď se vše uklidnilo a na nic si nemůžu stěžovat. Můžeš to ale mít vrozené. Zkus ibalgin, jestli ti pomůže, ale neláduj ho jako lentilky, po čase by začal ztrácet účinnost. Výborný je i algifen, ale je na předpis, můžeš se na něj zeptat u tvé dětské doktorky nebo pokud chodíš, tak i gynekoložky.
Na zklidnění menstruace hodně pomáhá antikoncepce, ale jak která, není to pravidlem, ale na to máš ještě moře času, tudíž ti žádou „babskou radu“ nedám… Tož ženské problémy, to je věda. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
pokazdejinak

ibalgin může být, stejnou látku (ibuprofenum) obsahuje i nurofen – nech si kdyžtak poradit v lékárně dávkování podle své váhy – neber si nikdy víc, než ti doporučí lékárnice – ono vždy trvá chvilku než zabere, tak to chvíli vydrž :)
mě taky pomáhal suchý teplý obklad na podbřišek (láhev s teplou vodou nebo pokud máš termofor) a stulit se do klubíčka

a můžu tě uklidnit – vyrosteš z toho… s věkem se menstruace zklidní a zpravidelní :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kristyna4444

Naprosto tvoje obavy chápu, já když jsem začínala, děsila jsem se všeho. Mám hrozně moc ráda sport a bála jsem se, že mě to teď bude omezovat, a že si na ten pocit prostě nezvyknu. Ale po nějakém čase jsem si na vše zvykla. Bolesti, které jsem mívala a mám, už jako bych ani nevnímala, také se zmírnily. Se sportem mě to jistě nadále trochu omezuje, hlavně v ty nejhorší dny, ale z ničím se nemá přehánět, a tak si ten čas vyhradím na odpočinek. Zvykla jsem si na to i já, a to je už opravdu co říct. Tohle období musíš jednoduše překousnout. Za chvíli si budeš říkat, že si plašila úplně zbytečně :)
Doplňuji:
Něco proti bolesti brát můžeš. Ale nemělo by se s tím přehánět. Spíše to skus vydržet, třeba to přejde samo :)

Upravil/a: Kristyna4444

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Cizecek.M

Já bych chtěla zkusit MS kalhotky :) Koukala jsem se na možnosti a líbí se mi nabídka barevných limitek od midibodi. Máte s touto značkou zkušenosti?

Avatar uživatele
Kajolka

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jaké metody ochrany při MS používáte? Vložky, tampony nebo třeba i MS kalhoty nebo kalíšky? Jaká metoda vám vyhovuje nejvíc?

Nový příspěvek