katušš

Posunutí menstruace pomocí antikoncepce?

Všude jsem našla posunutí menstruace při braní pilulek od prvního dne menstruace a pak bez obvyklé sedmidenní pauzy. Ale co když si vezmu 1. Pilulku týden po menstruaci a dodržím tak 21 dní? Vím, že nebudu chráněná první týden nebo dva, ale o to mi teď nejde. Zajímá mě, jestli se posune menstruace nebo se dostaví špinění. Hlavně chci, abych neměla křeče nebo mi nebylo špatně.

Doplňuji: ivzez: s doktorkou jsem to samozřejmě konzultovala, říkala mi, že je to korektní, ale mě zajímalo, jestli se může objevit i špinění nebo pseudokrvácení, což doktorka už mi nemohla sdělit. Ptala jsem se pouze na názor lidí, ne na radu. Vzhledem k tomu, co mě daný den čeká a nelze změnit na jiný den, si nemůžu dovolit mou menstruaci. O nechtěné otěhotnění vážně strach nemám, nemám proč. Antikoncepci mi doktorka doporučila na nevolnost a nepoužitelnost mé osoby v první dva dny menstruace. Ale nezabrala mi úplně, tudíž potřebuji ten posun o pár dní.

Odpovědi
ivzez

Katuš, posouvání menstruace je zbytečné hazardování se zdravím.
A dokonce i s hormonální ochranou před nežádoucím těhotenstvím.

Chcete-li si zadělat na zdravotní problémy → chutě do toho!
Upravujte na základě rad neznámých lidí z internetu, lidí, kteří
neznají Váš zdravotní stav, a zásadně bez konzultace s lékařem!

Ještě pořád si myslíte, že je to dobrý nápad?
_______

Reakce na doplnění otázky:

Škoda, že jste konzultaci s lékařkou a hlavně důvod, pro který Vám
lékařka HA doporučila, nezmínila rovnou, mohly jsme být o něco dále.

V tomto případě bych doporučila minimálně konzultaci s jiným lékařem.
Ono je docela pohodlné předepsat HA, že se tím „vyřeší“ některé problémy,
ovšem je to nesprávný postup.

HA sama o sobě je zásah do organismu a může mít i dosti
nepříznivé následky. Pokud některý lékař místo řádné léčby
„doporučí do HA“, byl by to pro mne signál ke změně lékaře.

Ale chcete-li si nechat „odbornou péčí“ své lékařky a laickými
radami z internetu nechat rozházet hormony, je to Vaše volba.
Ovšem neměla byste v tomto očekávat pomoc od rozumných lidí.

gecco

K původní otázce – Ivzez odpověděla správně, info z tvého doplnění nemohla tušit (nejprve jsem chtěl odpovědět podobně, jako Ivzez, ale pak jsem si řekl, že do menstruace nebudu ´kecat´… 😉.
___
Ale ano – HA se často používá k úpravě cyklu (i k ´vynechání´), problémem je, že reakce žen se mohou lišit (nic, špinění…) a mohou se lišit i u jedné ženy reakce na různé HA a dokonce i reakce jedné ženy na touž HA v závislosti na fyzickém stavu ženy… Nejspíše proto ti doktorka konkrétně info „nesdělila“. A proto ti budou naše názory ´k ničemu´ – musíš to prostě vyzkoušet…
😉

znamaneznama

Ja bych to nepokousela.Zby­tecne si vse rozhodite.

Rakira

Muze se dostavit max spineni, ale ani to nemusi byt, krece bys nemela mit. MS se touto pauzou jakoby vyrusi v tomto mesici, ale dalsi mesic bude stejna mozna 1× silnejsi nez obvykle. Touto pauzou zabranis tomu aby vacek s krvi prasknul :) hodne stest :)