Kai

Je vhodné posouvat či neposouvat menstruaci atd.? Více v doplnění otázky.

Posouvám MS HA, že beru dvě platíčka za sebou. Ale včera jsem si dala brouka do hlavy, MS bych dostala až za pár dnů, ale měla jsem hrozné chuťe na sladké a byla žíznivá. Začínám s jídelníčkem a docela jsem vynechávála tuky (oliv. olej ), může to být tím? Kdy případně dělat těhotenský test a posouvat či radši neposouvat menstruaci?

Původní neotázka
Posunutí menstruace antikoncepcí a

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Menstruace, tím spíš pokud je pravidelná, je naprosto přirozený jev. Ne nadarmo trvá cyklus přibližně těch 28 dní. Takže jakýkoliv zásah do tohoto cyklu je ze zdravotního hlediska rizikový. To riziko se samozřejmě nemusí projevit hned, spíš než teď se projeví třeba až budete chtít mít děti, během a po porodu, ale hlavně třeba až v období kolem přechodu.
Druhá věc je hormonální antikoncepce sama o sobě, kromě nešvarů moderní doby, kdy si ženy pomocí HA ovlivňují cyklus, má i spoustu dalších vedlejších nežádoucích účinků, které opět nemusíte pocítit hned. Mnohdy to trvá i několik let, než se ty nepěkné věci způsobené HA projeví.

Na druhou stranu, HA je jako antikoncepce poměrně vysoce spolehlivá. Sice znám i případ, kdy žena otěhotněla. přesto že brala HA, ale nestává se to tak často. Vaše problémy bych skutečně připisovala spíše tomu, jak si s léky zahráváte, než těhotenství. BErte to tak, že HA v těle vyvolává stav, kdy je tělo hormonálně nastavené, jako by bylo neustále těhotné. Pokud tedy děláte Vámi zmíněné pokusy, pak není divu, že se to takto projeví.

Samozřejmě, pokud máte důvody si myslet, že jste těhotná, test si udělejte nejlépe cca týden až 14 po pravděpodobném otěhotnění. Existují sice i testy, které jej odhalí téměř hned, ale tato doba je nejpřesnější.

Další odpovědi
dubraro

Jako muž a laik si myslím, že to vhodné není. Léky by se měly užívat tak jak je doporučeno a vyzkoušeno, jinak se mohou dostavit neočekávané účinky.

ivzez

Samozřejmě, že to není vhodné.

Už HA sama o sobě je zásahem do přirozeného fungování organismu,
pokud si s hladinou hormonů navíc dále zahráváte, může to časem vést
k různým zdravotním problémům (nejen k problémům s otěhotněním
v době, kdy si budete přát dítě).

Podle mne ani dovolená apod. nejsou důvodem k zahrávání se zdravím.