Jan128

Je extrakce osmiček skutečně zvlášť zpoplatněná?

Dobrý den,
před lety jsem byl na trhání osmiček z jedné strany, teď po letech jsem se konečně dostal k tomu, kdy si mohu nechat vytrhnout i zbytek. Co si pamatuji, za dost bolestivý, nepříjemný zákrok jsem tenkrát nic neplatil, ale vše šlo na VZP. Teď když jsem se objednával a koukal na stránky různých zubařů mi přijde, že mají v nabídce služeb tento zákrok zpoplatněn a zrovna ne málo. Je tedy možné, že se opravdu za tento zákrok, kde člověku spíše vemou a nic zásadnějšího si od pana doktora nevezmou je zpoplatněn ještě zvlášť? Není to nic proti zubařům, je to doktor, je to dlouhý zákrok, jen mi to přijde u podobného zákroku jako je čisté trhání trochu zvlastni platit jeste další 1000 až 1500 za jeden zub. Nebo to je pro lidi, kteří nejsou pojištený? Ze bych po covidu a prazdnych uctech mohl platit jeste tohle, no nic moc.
Jinak svého zubaře se nezeptám, on osmičky trhá nerad, i když je šikovný, proto jsem byl odkázán k jiným, a chci mu vyhovět. Děkuji za Vaše odpovědi.

Odpovědi
Ametyst

Zeptala bych se na zdravotní pojišťovně. Tam proplácejí úkony, a tam vědí všechno o úhradách pacientem.

Hlada

Extrakce je zpoplatněná jen těmi zubaři, kteří nemají uzavřené smlouvy s pojišťovnami. Je proto potřeba vyhnout se různým soukromým „klinikám“ a centrům s absurdními anglickými názvy.

Dochy

Běžně, pokud je zákrok medicínsky indikován, platí trhání pojišťovna. Ne všichni zubaři mají smlouvy se všemi pojišťovnami. Je třeba se ptát u toho konkrétního.

elkon: „Každý zubař to dělá běžně“ – nedělá. Ve větších městech se na stomatochirurgii dost často specializují jen někteří zubaři a ostatní k nim své pacienty na trhání posílají. Moje zubařka je jednou z nich, takže já nikam nemusím. Je na středisku, kde je stomatologů asi 6, možná víc a jen asi 2 dělají i chirurgii.

elkon

Pokud osmičky nezlobí, není důvod je trhat. Já mám jednu dokonce ještě i v důchodovém věku. Ale každý dobrý zubař to dělá běžně. Mě je kdysi trhala i zubařka. Vašeho zubaře nechápu. Jestli se něco platí nevím. Základní ošetření je zdarma, ale pojišťovna vám řekne více.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

Není trhání jako trhání: může to být úkon na minutu nebo také poměrně složitý chirurgický úkon s umrtvením a řezáním ďásní v případě špatně položeného zubu, který dělá specializovaná zubní chirurgie … Každopádně argumentace „člověku spíše vemou, tak bych za to neměl platit“ mě fakt pobavila 😉