msi

Strava po vytrzeni (extrakci) zubu v dolnim patre + 4 stehy.

Ahojte, jsem den po vytrzeni zubu..nakonec sla pryc osmička (trvalo to hodinu a čtvrt, nešlo to ven, bolesti jako prase i pres vetsi davku anestetik..nikdy sem vetsi bolest nezazil, uprimne strasny a vzivote uz nechci trhani, ale opet me to ceka za pul rok jiny zub..) mam rozrezanou dasen a sesitou 4 stehy, zajima me co mam jist, protoze uz mam hlad, skoro dva dny bez jidla…piju jen vodu, co by jste jedli? Jde jen lehce kousat na prave casti ale nesmi se mi pry nic dostat do te diry..
nevite jak dlouho to potrva nez se vyndaj ty stehy a kdy zaroste ta dira, jesi ubec..? Dekuju za odpovedi…

Nejlepší odpověď
mosoj

Jsou horší věci.
Bez jídla vydrží člověk až 60 dní, do té doby se ti to zahojí.

Další odpovědi
Hamon

Řešil jsem totéž a odbyl jsem se polévkami. S játrovými knedlíčky (které jdou lehce „rozklafat“) od Vitany, zchlazená, ale ne zase úplně studená. Poté vypláchnout hubu a antibiotika. Žádný rozumný člověk nemůže chtít, abych vydržel nejíst do úplného zahojení, mám problém nejíst dva dny :D
Doplňuji:
A ještě piškoty namáčené do čaje. Ale přiznávám, ovar to není.

da ny

Zuby se netrhají jako květiny, vybavují se, extrahují, tahají atp. Kdyby se trhaly byla by bolest ještě větší 🙂
Nechápu, proč jsi pil jen vodu? Stehy se obvykle vyndají po týdnu, pokud se nerozpadnou samy (záleží na druhu šití). Já jsem konzumovala hned jogurty, kaše, měkkou stravu (mleté, tvaroh),polévky, máčenou atp. – v době, kdy je kousání bolestivé a jde ztěžka. Popřípadě tekutou stravu.
Pacientům se doporučuje jíst, co mu pusa dovolí a čerstvá rána nebude ráda ani za kyselé a ostré. Pokud lze něco pomělnit, doporučuje se jako pracovní stranu použít tu nedotčenou. Patro je pouze horní (horní čelist) a tam nebývají po extrakcích tak časté alveolitidy. Dole je „jen“ dolní čelist a tzv. „stoličky“ s komplikovanými a mohutnějšími moláry (6, 7, 8) jejichž extrakce a chirurgické vybavení mohou být velmi složitá např. když leží vodorovně ⇒ dávají pěkně zabrat :(.
Pokud lékař nepracoval v zaníceném terénu, kde anestezie bývá neúčinná, nechápu tu bolest?! Je pravda, že ne každý lékař umí správně píchnout mandibulárku = znecitlivět DČ (mandibula) pro EX molárů a vzácně se stává, že pacient znecitliví v protilehlém kvadrantu (DČ x HČ).
Rozřezaná a sešitá dáseň je běžná záležitost, často se musí odvrtávat kost apod. OSMIČKY BÝVAJÍ PREVÍTI.
HODNĚ ŠTĚSTÍ při další extrakci! :)

Doplňuji:
RÁNA po EXtrakci se NESMÍ vyplachovat a tzv. vybublávat !!!!!
Hrozí alveolitida (zánět,suché lůžko). Kuřák by měl raději počkat s cigárem cca 4hodiny, může dojít k rozpadu přirozeného obvazu = krevní sraženina (totéž způsobuje výplach).