Banán salám

Co znamená práce v nepřetržitém provozu?

Nejlepší odpověď
MK44

Nepřetržitý provoz je takový, kde se činnost nesmí přerušit. Pracující směna musí čekat, až ji následující směna vystřídá. Bez toho nemůžete z pracoviště odejít. Pracuje se v systému třísměnném v osmihodinových směnách nebo dvousměnném ve 12hodinových směnách. Slouží se víkendy, svátky. Na černo se pak dělají čtyřiadvacítky, pokud se to dá zdravotně vydržet a vedení nad tím zamhouří oči.
Příkladem nepřetržitého provozu může být lékařská pohotovost, obsluha tísňových linek, hasiči, péče sester a lékařů v nemocnici, řízení silových, telefonních a datových sítí a plynového rozvodu ale i různé výrobní procesy. Například rozpálenou pec (vysokou, slévárenskou apod.) nemůže nechat přes noc nevyužitou, ani ji večer uhasit a ráno znova rozpalovat.

Další odpovědi
marci1

Nepřetržitý provoz je takový provoz, který vyžaduje výkon práce 24 hodin denně po sedm dnů v týdnu. Pracuje se tedy neustále. 🙂

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pojmy/p132-nepretrzity-provoz.aspx

mosoj

Tak to ti mohu sdělit zcela bezpečně 3/4 života jsem tak pracoval.
R- O – N a pořád. O víkendu, svátku, na štědrý den, na silvestra atd, atd.
Pracuje se podle vypracovaného harmonogramu. Šablon je více.
Nám se nejvíce osvědčil systém dva, dva, tři s dvanáctihodi­novými směnami o víkendech.

Jen díky nepřetržitému provozu jsem dokázal postavit sám rodinný domek.
Doplňuji:
To co tady píšete je třísměnný provoz.
Nepřetržitý třísměnný ( může být i dvousměnný nebo jednosměnný) ale 365 dní v roce !

kubik!

Myslím, že se jedná o práci, kde se neustále pracuje… Kde se dělají ranní, odpolední, noční nebo denní noční… No v podstatě se tam pořád někdo otáčí…

honza19hk

tj na směny v provoze který nepřeruší práci např hutě,hasiči atd…Tzn že se maká furt. máš 3 směny ranní,tu vystřídá odpolední a tu vystřídá noční a takhle dokola.A nebo jako u hasičů se slouží 24hod. a pak máš 2 dny volna.

anonym

je to 3×8 hodin (různé provoz – ranní, odpolední, noční), 2×12 hodin(třeba MP – denní, noční, JPO II, HZS podniků) nebo 24 hodin(šichta 1×3 dny, HZS ČR)

mosoj

Česílko: není. Nepřetržitý znamená 365 dní v roce, tedy celý rok. Může ale být třísměnný, dvousměnný ale i jenom jednosměnný.