freek_zr

Myslíte že je lepší chodit jen na noční nebo je lepší to kombinovat ve 3směnném provozu?

Ahoj, chtěl bych se Vás zeptat na zkušenosti s noční prací. žena nedávno dostala místo a byl ji nabídnut 3 směnný provoz, ale ona si vybrala jenom noční …

Myslíte že je lepší chodit jen na noční nebo je lepší to kombinovat ve 3směnném provozu?

Nejlepší odpověď
mosoj

Je lepší pracovat ve 3 směnněm provozu

Dělal jsem 2/3 života v nepřetržitém provozu. Je sice pravdou že nejhorší bylo vstávání na R směnu u mně obzvlášť. Nicméně dělat samé noční je horší.
Měli jsme harmonogram kde jeden týden v měsíci vycházely čtyři noční za sebou a všichni se již nemohli dočkat až přijde volno.
Každý člověk je ale jiný.
V každém případě se částečně vyčlení ze života neboť bude přes den spát.
Doplňuji:
Nebo nebude a pak to odnese zdraví.
Quentos kolik jsi v životě odpracoval nočních směn.

Další odpovědi
anonym

Je lepší pracovat ve 3 směnněm provozu

Pracuji takhle už nějaký ten pátek,dělat jen noční,to bych padla.Člověk jakoby nežil.Obdivuji ty,kteří to dokážou,já mezi ně nepatřím.5 mi jich bohatě stačí.

Rocker

Je lepší chodit jen na noční směny.

Doplňuji:
Dělal jsem kdysi třísměnný provoz,nejhorší bylo to střídání směn.Podle mě je stálá noční lepší,člověk si na to zvykne a pak už mu to příjde normální.

quentos

Je lepší chodit jen na noční směny.

Své tělo tím navyknete na určitý režim – je dokázáno, že vstáváte-li každý den stejně, je to pro Vaše zdraví lepší.
Doplňuji:
mosoj – asi tejden na VŠ na brigádách :{D> nicméně mám načteno z různých zdrojů, že se doporučuje pokud možno vstávat každý den ve stejnou dobu – z důvodů, které jsem již uvedl.

wertos1

Je lepší chodit jen na noční směny.

Na noc

Drap

Je lepší chodit jen na noční směny.

Před léty jsem pracoval asi tři roky jen na noční směně. Plně mi to vyhovovalo. Asi po měsíci jsem si zvykl a bylo to daleko lepší než střídat směny. Doporučuji

isteron

Je lepší pracovat ve 3 směnněm provozu

Doplňuji:
Pracoval som celý aktívny prac. čas v smenách, dokonca aj na ZVS.
Najprv v 3 smenách, 60 h za týždeň. Potom asi 10 rokov v štvorsmennom, 48 h / týždeň,nakoniec , 25 rokov v 5 smennom, 35 h / týždeň. Tento bol najlepší .
Pre porovnanie 3 smenný turnus : 1. deň 12 h denná, 2. deň nočná až do 6. h na 3. deň, 4. denná, tak dokola,
4. smeny : 1.deň denná , 2./3.nočná, 4. deň voľno, 5. deň denná ako 1. deň a tak dokola.
Najelpší turnus 5 denný : 1. deň denná 6 – 18.h, 2 a 3.deň nočná od 18. h do 3. dňa do 6. h, 4. a 5. deň voľno ! To bolo ono! Za kazdú hod. nočný príplatok 25 %, sviatok 100 %.

brillant

Je lepší chodit jen na noční směny.

Plně mi to vyhovovalo.

Awe

Je lepší chodit jen na noční směny.

Mám 3 směnný provoz takže vím o čem mluvím…Přehazování a točení spánku je to vůbec nejtěžší…Krásný příklad mám z tohoto týdne, kdy jsem šel v sobotu na ráno a v neděli na noc.V sobotu jsem brzy usnul a logicky v neděli byl už 5 ráno vzhůru.Spaní mě vzalo až kolem 8 večer kdy už sem šel do práce,a to byla morda! 8 hodin se zdálo že tam někde odpadnu.Raději čistě noční

Lovecrossed

Je lepší pracovat ve 3 směnněm provozu

PetrXY

Je lepší pracovat ve 3 směnněm provozu

Doplňuji:
Vyzkoušej a sám se rozhodni.