Salvaje

Jak je to s příplatek za práci v neděli, když je v tu neděli zároveň státní svátek?

Nejlepší odpověď
mosoj

Příplatky by se měly vyplácet oba. Jak za práci ve svátek tak za práci v neděli.
Ale dnes si dělá každý co chce.
Doplňuji:
No jo, oni si poslanci dají pozor aby je někdo s platem náhodou nepředhonil.

Další odpovědi
dědapetr

Za dobu práce ve svátek (§115 ZP) přísluší zaměstnanci náhradní volno v rozsahu práce konané ve svátek. Za dobu náhradního volna má nárok na náhradu mzdy ve výši průměrného výdělku. Zaměstnavatel se může se zaměstnancem dohodnout na poskytnutí příplatku k dosažné mzdě nejméně ve výši průměrného výdělku (100 %) namísto náhradního volna s tím, že přednost má náhradní volno. Jestliže zaměstnanec v důsledku svátku, který připadl na jeho obvyklý pracovní den, nepracuje, přísluší mu náhrada mzdy ve výši průměrného výdělku.Ostatní v odkazu.

Zdroj: http://www.vy­plata.cz/vypla­tamzdy/priplat­kyaodmeny.php

GM

Pravdu má Mosoj, dnes si každý dělá co chce. Pracuji v nepř.12 hod. provozu, když jdu do práce na přesčas v neděli, která současně připadá na st. svátek, nedostanu ani přesčasový ani víkendový příplatek, oba tyto máme kolektivní smlouvou stanoveny na 60 procent, ale pouze příplatek za svátek. Nelíbí se ti to? tak nazdar! Zákony nikoho nezajímají.

franku

Ono taky totiž záleží jestli nejste v nepřetržitém provozu,tam je to trošku jinak.Normálně za přesčas se platí 100%