sonabourova

Náhradní volno/příplatek za státní svátek.

Dobrý den, prosím o radu, jak je to s příplatkem za práci ve st.svátek Jak je to v případě, že zaměstnanec ve svátek pracoval? A je to jiné, pokud st. svátek byl v průběhu prac. týdne a zam. v práci nebyl? Je možné aby zaměstnavatel nezaplatil zaměstnanci ani příplatek a ani mu neposkylt náhradní volno? Lze toto ukotvit ve vnitřních předpisech firmy – např., že THP pracovníci nemají na příplatek či nahr.volno nárok? Děkuji.

Nejlepší odpověď
anonym

Ano, je to možné. THP mohou mít zohledněné přesčasy už ve mzdě. Pak jim nepřísluší, by to měl zaplaceno 2×. Pokud je to vnitřních předpisech, tak určitě s tím, že mají přesčasy zohledněny ve mzdě.
Na náhradní volno je sice právo, ale pokud jej zaměstnavatel neumožnil během 3 měsíců, pak náleží příplatek. IMHO zaměstnavatel může určit čerpání podle potřeby organizace.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast6h2.aspx