maja49

co znamená náhradní volno za státní svátek

Dnes mi zaměstnavatel řekl, že půjdu do práce 8.5. na státní svátek a že mi nezaplatí 100%, ale budu si moci vzít náhradní volno. Co to pro mě znamená? Jak budu v ty dny placená?

Odpovědi
mosoj

Kapitalistický ZP to dovoluje. Budete mít normální plat za práci ve svátek a za těch 100 % navíc co platili komunisti si vezmete náhradní volno samozřejmě bez nároku na mzdu. Alespoň vidíte za co jsme bojovali !
Doplňuji:
Jsem se špatně vymáčkl. Za to náhradní volno budete mít mzdu těch 100% za ten svátek.