WhiteCrow

Jak funguje noční směna, když je svátek?

Pokud je v pondělí svátek, tak jde zaměstnanec do práce z pondělí na úterý nebo až v úterý?

Nejlepší odpověď
ivzez

Zaměstnanec jde do práce podle rozvrhu pracovních směn.
Rozvrh musí zaměstnavatel vypracovat předem.

Další odpovědi
mosoj

Pokud máš podle harmonogramu napsanou směnu na pondělí tak naklušeš v pondělí večer. Náleží ti ale příplatek 100% za svátek a příplatek za práci v noci. Pokud by to byl přesčas tak ještě za přesčas. Pokud vám to neplatí, necháváte se sprostě okrádat. Komunista by si to nedovolil.

Drap

Záleží na druhu provozu. Pokud je nepřetržitý provoz, nastupuje už zpravidla v pondělí. U každé firmy to ale může být jinak.

GM

V nepřetržitém provozu se nerozlišuje pátek – svátek, jinak dle rozpisu směn.

cochee

Drap: pokud je nepřetržitý provoz, na svátky se nehraje, pracovníci tam musí být pořád 24/7, ať je pátek nebo svátek, záleží pak jen na tom, jak mají jednotlivé směny štěstí – jak jim zrovna vyjde šichta 🙂 tím ale samozřejmě nechci říct, že ta šichta ve svátek není zaplacena tak, jak ve svátek má zaplacena být.