zvonisek

Co mám dělat? Mám strach, že jsem opět nesložila didaktický test z ANJ?

Mám strach, že nikdy neudělám ten test, to jsem se celé léto od začátku června každý den jen učila, učila a učila.

Mám pocit, že vyletím z kůže,
již vážně nevím, co dělat,
v mém srdci klíčí černá růže,
líce mé začínají bělat.
Mám veliký strach,
že nikdy nebudu, čím chci být,
z maturity bude krach,
proč musím v bolesti žít?
Protože jsem blbá zcela,
asi půjdu do kriminálu,
zbude mi jen pustá cela,
život ve vězeňském areálu.

--
Co mám dělat? Mám strach, že jsem opět nedala did. test z aj.

Nejlepší odpověď
annas

Nestahuj kalhoty, pokud je brod ještě daleko" Stará moudrost.

Proč se strachovat, když nemáte jistotu? Dnes je dnes, nevíte, co bude zítra, jak test dopadl. Pokud dobře, strach je zbytečný, pokud špatně, nic už také nezměníte

Pokud jste neuspěla, máte ještě jednu možnost. Ale řekněte si, chci to dokázat … zřejmě by vám pomohla spolupráce s odborníkem – naučit se poslouchat text, porozumět mu atd.

Nevzdávejte se., věřte si …

Další odpovědi
Kelt

Hlavu vzhůru, když jsi se učila, musí se výsledek někde dostavit. Navíc učení na střední škole nemusí být díky nekvalifikované učitelce na úrovni. Raději se věnuj angličtině a neskládej básně. A nějaké testy nevypovídají nic. Angličtina je jazyk, prostředek k dorozumívání. Na to se zaměř. Já ještě maturoval z ruštiny. A samouk v angličtině jsem se sice dostal do vyšších úrovní, ale nezvládal jsem testy. Protože poslechnout si hroznou nahrávku se šumy a zachytit pár slov je problém. Jazyk se má používat pro dorozumění s jinými, s pochopením textu nebo děje. Pokud tě učitel kárá za to, že neznáš nepravidelná slovesa a jiné, ale ty chápeš, o co jde, tak je to v pořádku. Zkus si najít rodilého mluvčího, a komunikovat s ním přímo, nebo na skypu . Aspoň ztratíš strach z učitele a budeš se lépe učit, protože pochopíš, že je to pro tebe a tvou budoucnost.