Avatar uživatele
zjentek

Bible. Mohli bibli napsat mimozemšťané?

Mohli bibli napsat nějaký zimozemšťani a různý ty drobný nepochopitelnosti a nelogičnosti v textu vzniknout až překladem člověka?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, Drap před 2165 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Zjentek mysli trocha!

Nikdy jsem takto neuvažovala, ale objevují se různé konspirační teorie, že se lidé mohli se mimozemšťany setkat.

Proto najdeme setkání v Biblli , ale popisují je pozemšťané.

"Ezechiel a výlet na nebesa

„Viděl jsem, jak se přihnal bouřlivý vítr od severu, veliké mračno a šlehající oheň; okolo něho byla zář a uprostřed ohně jakýsi třpyt oslnivého vzácného kovu,“ popisuje prorok Ezechiel (6. stol. př. n. l.) v první kapitole svého starozákonního biblického příběhu."

Dále pak vypráví, že viděl, jak se objekt vznesl na nebesa a stroj různě manévroval. Udivený Ezechiel prý viděl tajemné bytosti podobné člověku, převzal od nich poselství pro izraelský lid.

Jde o to, jak tento příběh chápat.
http://konspiracni-teoriee.blog.cz/1306/pi­se-se-opravdu-v-bibli-o-ufo

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

A proč by nemohli?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Shoehardt

Jen stěží.

Protože zjistili, že už jsme si ji napsali sami.

Sebrali se tedy, a odletěli zkoušet štěstí na jinou planetu vesmíru.
.............­...........
Takoví vesmírní šiřitelé pravdy to byli.

Upravil/a: Shoehardt

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

A proč by nemohli?

Autor, resp. autoři nejsou známi a nikdy nebudou.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Jen stěží.

Podle mne Bibli napsal nějaký „mimo“,
spíše ale mimoň než mimozemšťan…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dubraro

Jen stěží.

Bible je lidským dílem. Nicméně její nejstarší částí je zjednodušená a částečně nepochopená kosmogonie Sumerů a jejich následovníků. Ostatně Židé jsou poslední přímí následovníci Sumerů – první lidské civilizace. Abraham, původním jménem Avram, pocházel z velekněžské rodiny z města Ur. Jeho žena se nikoliv náhodou jmenovala Saraj (=princezna).
Otázkou, kde se vzali Sumerové a jejich civilizace, se podrobně zabývá Zecharia Sitchin (Žid a studovaný historik) v dlouhé řadě svých knih.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Zjentek mysli trocha!

Tak s ohledem na nelokálně pravděpodobnostní povahu jsoucna nelze vyloučit NIC, nicméně šance, že je tato hypotéza pravdivá se (podle mě) limitně blíží k nule.

Bible je jedním z nejstudovanějších písemných zdrojů (a teď nemám na mysli náboženské hledisko) a díky tomu už toho o ní víme OPRAVDU MNOHO. Víme kdy byla sepsána, v podstatě víme i kým (samozřejmě konktrétně těch 5 chlapů neznáme, ale dokázli jsme je rozlišit – teď mluvím o STARÉM zákoně, novoty jsou více méně už zcela objasněny), víme z kterých zdrojů čerpala a tudíž i víme že je nesmírně cenným zdrojem informací o minulosti (jakkoliv jsou zanesené a překroucené tunami náboženského balastu).

Pokud by ji měli sepsat emzáci (a nám „podstrčili“), nevidím jediný rozumný důvod PROČ by tak činili – zvláště s ohledem na její REÁLNOU praktickou nepoužitelnost. (pozor – z hlediska náboženského je to naopak velmistrovský kousek – však její kompilátoři na jejím vylepšování pracovali přes 3000 let!)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Edison

Jen stěží.

Tak především Bibli nikdo nenapsal. Bible je sbírka textů, které církev dala dohromady, některé dokonce zakázala. Také je třeba si povšimnpout, že mnohé příběhy se táhnou mnoha kulturami a náboženstvími. Tedy spíše je pravděpodobné, že církev Bibli, přesněji její texty, UKRADLA. Dnes se tomu říká plagiátorství, nebo-li krádež duševního vlastnictví.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
ivzez

@Edison,
jak dala církev dohromady texty,
které podle Vás nikdo nenapsal?

před 2165 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Já ale neřekl, že je nikdo nenapsal. Já jen řekl, že Bibli nikdo nenapsal. Je to sbírka textů, z různých období, různých kultrur, různých náboženství. Také je to sbírka mouder a pravidel… Církem si jen přivlastnila něco, co někdo (ne jediný člověk) napsal, definoval, řekl… Včetně starých řeckých, egiptských, sumerských… prostě vše, co se hodilo círekv zvala a svázala do jediné knihy. Pak několikrát revidovala a upravovala knihu k obrazu svému, což byl už dokonce zásah do díla někoho jiného, a to od pozměňování až po úplnou cenzuru.

před 2165 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

On ji ale někdo napsal…

před 2165 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Ad Edison,

je třeba rozlišit Starý a Nový zákon.

Starý zákon patří do hebrejské literytury, . Jde o historické, právnické, liturgické a literární texty.

Ten se až později stal součástí křesťanské Bible, tzv. Písma svatého.

--
Nový zákon patří do středověké literatury, byl v řečtině a týká se života Ježíše Krista.

Kromě toho obsahuje i Apokalypsa = Zjevení sv. Jana podobně jako je něco ve SZ.

Samozřejmě, že tzv. potopa světa se objevuje i v akkadském (někdy se uvádí sumerském) eposu o Gilgaméšovi. Podobné eposy jsou i v jiných starověkých literaturách.

Takže Starý zákon není dílem jednoho autora.

Vědci předpokládají, že potopa světa byla a že mohla ovlivnit vývoj lidstva.

Protože v překladech došlo k chybám, často nešlo o záměr, ale špatné pochopení. Proto se překlady liší.

Církev nevytvořila Starý zákon. Za zakladatele církve se považuje Ježíš Kristus.

před 2165 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Přesně to mám na mysli. Jen jsem to nechtěl takto do podrobna rozvádět.

před 2164 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Drape, tento anketní bod jsem vyvinul speciálně pro tebe!

před 2165 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek