Rokio

Viděli jste někdy křesťanského boha?

Setkali jste se někdy s naším pánem?

Nejlepší odpověď
annas

jiná odpověď

Rokio, tvrdíte, že jste věřící, takže byste měl vědět,. že Bůh je nesmrtelný a neviditelný.

Stejně tak, že se Bůh objevuje v trojjediné podobě jako Bůh Otec,. Bůh Syn (Ježíš Kristus) a Duch svatý.

Boha můžete vidět na obraze v některé z jeho podob.

--
"Římanům 1:20–25

Jeho věčnou moc a božství, které jsou neviditelné, mohou spatřit ve stvořené přírodě. Protože nad tím zodpovědně nepřemýšleli, není pro ně omluvy.
21 Leccos o Bohu poznali, a přece ho jako Boha nectili. Spláceli mu nevděčností. To je zavedlo na scestí a jejich mysl pozbyla schopnosti rozpoznat pravdu.
22 Svou pošetilost hrdě nazývali moudrostí
23 a místo Boha uctívali člověka a přírodu.

24–25 Bůh jim pak už nebránil, ale nechal je, aby okusili ovoce svého počínání"

Takže ze Skutků apoštolských jako .věřící, poznáte Boha z jeho činů, tedy zprostředkovaně.

Další odpovědi
Drap

jiná odpověď

,,,,,

Edison

jiná odpověď

Kdyby ho někdo skutečně viděl a mohl to dokázat, pak by víra přestala být vírou.

autacek

ano

Jo, v kostele, byl přibitý na kříži. Někdo by sice mohl namítnout, že to byl „pouze“ Boží syn, ale myslím, že když dnes leží v Božím hrobě, musel to být i Bůh sám. Vlastně on tam již neleží, protože vstal v z mrtvých a i se svým fyzickým tělem vstoupil na Nebesa. Tak že babo raď!

Roman71

jiná odpověď

Boha lze vidět „očima víry“ v tom, co vytvořil a jak jedná ve prospěch těch, kdo mu slouží, ale ne doslovně „tváří v tvář“. A pokud se s ním někdo shledá osobně, tak jen ti, kteří budou, podle knihy Zjevení, spolu s Ježíšem Kristem tvořit nebeskou vládu. Je jich přesně daný počet 144000 a vybírá je z Božích služebníků sám Pravý Bůh (viz 14.kapitola knihy Zjevení).

Edison

Auťáčku, mýlíš se. Na kříži byl Ježíš, nikoli Bůh. Bůh je sice trojjedinný – Otec, Syn a Duch svatý, ale tím synem není myšlen Ježíš, ale každý z nás. Takže správně jsi měl napsat, „Když se dívám na jakéhokoli člověka, vidím Boha.“

Roman71

Tím „trojjediným Bohem“ bych se až tak moc nezabýval. Ani Bible se o ničem takovém nezmiňuje. Marně byste v Písmu hledali text, který by tuto smyšlenku potvrdil. Mimochodem, těch trojjediných bohů je v náboženstvích spousta, například v egyptském nebo hinduistickém. Odkud asi katolická církev a jí podobná náboženství čerpali inspiraci? Z Bible rozhodně ne.

autacek

Ně šlo spíš o to, proč je hrob Ježíše Krista označován jako Boží hrob. A odpověď velmi často zní, že to byl vlastně Bůh sám.

Roman71

Auťáčku, ona ta odpověď, že „to byl vlastně Bůh“ je úplně zcestná. Bible se nikde nezmiňuje o tom, že by Bůh sestoupil v těle na zem, ale vždy to byl Boží zástupce – vyslaný anděl, který Božím jménem jednal s těmi, za kterými byl vyslán.

Naprosto stejná situace to byla s Ježíšem. Sám Jan ho ve svém evangeliu nazval „prvorozeným všeho stvoření“, takže Ježíš, který porodem přišel na zem, byl úplně první Bohem stvořený anděl. Jak se do Marie dostal? Byl počat svatým duchem – Boží mocí přenesen do lůna panny Marie.

Po své obětní smrti byl (kým jiným než svým nebeským Otcem) vzkříšen a nakonec přenesen zpět do duchovní říše (nebe). Celou dobu pobytu na zemi byl Ježíš v kontaktu se svým nebeským Otcem a dokonale projevoval naprosto stejné vlastnosti, které má jeho Otec – Bůh, takže Ježíš mohl s čistým svědomím prohlásit, že „Kdo viděl mne, viděl i mého Otce, který je nebesích“.

Situace je úplně jiná, než se na první pohled zdá, že?