luckykubrt

Vymyslel si křesťanského Boha islám?

Zdá se, jako by muslimům všechno hrálo do karet. A nikdo jim v terorizování křesťanů nezabrání. Je křesťanský Bůh vymyšlený, aby mohli muslimové ovládat své „ovečky“?

Nebo:
Proč nechává křesťanský Bůh své ovce šikanovat?

Nejlepší odpověď
Kepler

Co je to za nesmysl? Když vznikl islám, křesťanství už bylo na světě 7 století. Křesťanský bůh vymyšlený je, ale křesťany. O své se nezajímá.

Další odpovědi
annas

"Bůh v nějž věří křesťané je jiný než božstvo islámu.

Bůh, který touží po spáse všech lidí a prahne po jejich zbožštění, vysušuje jejich domýšlivost jako neplodný fíkovník. Svatý Maxim Vyznavač, komentář k evangeliu.

Mohamed v Koránu říká: „Koho Alláh chce vést cestou správnou, tomu otevře hruď pro islám; tomu, komu chce dát zbloudit, tomu zúží a uzavře hruď, jako by měl stoupat k nebi. A takto Alláh dává pocítit hněv svůj těm, kdož neuvěřili. … Alláh nemiluje žádného nevěřícího.

Tak tedy vidíme, že Bůh křesťanu touží po spáse všech lidí, ať již v něj věří či nevěří. Naopak Alláh Mohameda říká, že je to on, kdo určuje, kdo z lidí v něj nebude věřit. Toho pak Alláh nenávidí a pak ho uvrhne do pekelného ohně.

To, že islám o sobě tvrdí, že uctívá stejné božstvo jako křesťané, je logické. Je to základní kámen islámské propagandy vůči křesťanství i židovství a bez něj by nemohl islám tvrdit, že křesťanství a židovství jsou falešné náboženství vymyšlené lidmi. " atd.
Lukáš Lhotan
Zdroj: http://lukaslho­tan.blog.idnes­.cz/blog.aspx?c=315554

Křesťanství je starší, i když teprve v r. 313 křesťané získali svobodu. Když se předpovězený Mesiáš, tedy Ježíš, narodil, stal se zakladatelem tohoto náboženství . Je nejen prorokem, ale samotným Synem Božím, druhou osobou Boží Trojice. Syn Boží, ač je jako Bůh věčný, v čase přijal lidskou přirozenost, stal se člověkem, ale tím nepřestal být Bohem., který se uvádí v trojjediné podobě.

Islám
cca 571 Narození Mohameda
cca 596 Jeho svatba s Khadijou
cca 610 Mohamed prožil svá první zjevení a asi okolo roku 613 začala jeho mise atd.
http://www.zi­vaplaneta.cz/de­jiny-lidstva/vzestup-islamu/

Takže z toho vyplývá, že křesťanský Bůh je starší. Jak se na něho dívají muslimové, je uvedené výš.

dubraro

Křesťanský, stejně jako muslimský Bůh je tentýž, kterého uctívali židé již nejméně 1500 let před křesťany a 2000 let před muslimy.

Někdy se v jisté nadsázce říká, že islám je nejstrašnější sekta judaismu. Faktem je, že Mohamed měl za ženu Židovku a vzdělával ho židovský rabín.

Roman71

Luckykubrte, malé upřesnění: takzvaní „křesťané“ jsou terorizováni militantními muslimy. Zajímavá je stať v předmluvě v českém překladu koránu (Hrbek).
Je tam psáno toto (strana 8, „Co říkají o Koránu“):

„Lidstvo dostalo božské vedení jen dvěma cestami: za prvé slovem Božím, za druhé prostřednictvím proroků, které vybral Bůh, aby sděloval Svou vůli lidským bytostem. Tyto dvě cesty jsou nerozlučně spjaty a pokusy poznávat vůli Boží při nerespektování jedné z nich vždy vedly ke zbloudění. Hinduisté si nevšímali svých proroků a věnovali veškerou pozornost svým knihám, které řešily jen slovní hádanky, které nakonec ztratily význam. Obdobně se zachovali i křesťané, kteří naprosto zanedbali Knihu Boží a přisoudili všechnu důležitost Kristu, kterého nejenže povýšili na božstvo, ale ztratili tak i samu podstatu monoteismu (tauhíd) obsaženou v bibli.“

Není divu, že tito „samozvaní spravedliví muslimové“ berou spravedlnost do vlastních rukou a jednají právě tak, jak je všem zjevné. Dle jejich mínění výše zmíněná náboženství zradila Boha a zaslouží trest, zřejmě jejich rukou.

Mimochodem, ne vše, co se za křesťanství vydává, je pravé křesťanství. Většina takzvaných „křesťanských církví“ Pravého Boha ve skutečnosti ani nezná a kněží z něj dělají bezejmennou nepoznatelnou bytost. V horším případě prohlašují za Boha Ježíše nebo Boha, Syna a svatého ducha splácají do Biblí nepodložené nauky o trojici. Katolická církev (založena římským císařem Konstantinem ve třetím století n. l.) je velmi vzdálená křesťanství, jak ho popisuje Boží slovo. Stačí si přečíst Nový Zákon, aby člověk věděl, jak pozná ty pravé křesťany. 🙂

Zdroj: http://www.vzde­lavaci-institut.info/?q=sys­tem/files/Koran­.pdf

Nuk nuk

To je mi otázka hodná tak dítěte, které ještě ve škole nemělo dějepis.
Vynechám polemiky o tom, zda vůbec lze Boha si jen vymyslet, ale určitě je možné si vymyslet nějakou jeho charakteristiku, povahu apod.
Křesťanství vzešlo z judaismu někdy kolem počátku současného letopočtu. Ve 4. století jej nejprve Arméni a později Římská říše uznala jako státní náboženství.
Islám vznikl až o 3 století pozdeji. Mohamed navíc čerpal z Bible, jejíž kánon (tedy skladba knih) už byl v té době v podstatě stejný, jako ho známe dnes, a částečně byl ovlivněn nestoriánskou větví křesťanství, která se šířila právě na Blízkém východě.

ivzez

Nevymyslel. Islám (žádné náboženství nebyl obdařen myšlením.

Vymýšlet (myslet) mohou – pokud je mi známo – pouze lidé.

luckykubrt

Roman71: Samozřejmě, může jít o zdánlivé křesťany, kteří jsou takto zabíjeni. Mohli by sloužit jako Boží nástroj k odstranění nežádoucích lidí. Jen Boží Slovo říká, že pomsta patří Jehovovi. Islám zjevně dle svého chování Jehovovi neslouží. Jejich výběr nerozlišuje… prostě někam jdou a tam se odpálí. Nevím, muslimové asi vědí, kde se chystá teroristický útok a asi tam zbytečně nelezou. Z bezpečnostních důvodů by bylo asi nejlepší nechodit na žádné akce ani cestovat, ale sedět doma. ☹ Je to strašné, co se děje a jen Bůh ví proč. Vždyť jde o lidské životy. Umírat jen proto, že je někdo přesvědčen o jiné víře a i když nikomu jinak neubližuje. Místo toho, aby jsme se radovali ze svého života tak aby jsme se o svůj život báli. Vždyť kdyby to udělal jeden z nás tak na nás vytáhnou zákon, ale jim se vše promíjí, protože se dělají nedotknutelnými. Podobně jako Hitler a jeho „árijská nadřazená rasa“. 1000 důvodů proč zabíjet. ☹

Roman71

Přesně jak píšeš: „pomsta patří Jehovovi“, On je jediný, kdo vynáší spravedlivé soudy. Skutečně žijeme v „posledních dnech“ současného systému věcí (2.Timoteovi 3:1–5) a také je přesně vidět, kdo ve skutečnosti vládne tomuto světu (Zjevení 12:7–12). Satanovy snahy o zničení lidské populace jsou zjevné čím dál víc. Jemu o lidi vůbec nejde. Díky kazatelské činnosti Božího lidu se poselství dobré zprávy šíří po celé zemi a to se Satanovi evidentně nelíbí, moc času už mu nezbývá. Boží království už brzy přijde :)

luckykubrt

Nuk nuk: Jde jen o řečnickou otázku k zamyšlení. Například jsem se mohl i zeptat, proč si lidé myslí, že si můžou úspěšně vládnout sami bez víry v Boha. Samozřejmě v Bibli je to podané tak, že proroctví napsané prorokem Izajášem se naplňuje v dnešní době. Bylo by však zajímavé položit si filozofickou otázku zda-li by toho byl islám schopen: vymyslet si Jehovu Boha před třemi tisíci lety a potom dělat všechno proto, aby se to splnilo, když údajně vznikli v 7. století. :D

Nuk nuk

Jako myslíte, že by nějací skrytí proto-muslimové existovali ještě před Izraelity, napsali jim Tóru, tu jim pro jistotu nechali na Sinaji, doufaje, že tamtudy Izraelité půjdou(takovou táborovou bojovku s nimi hráli) a pak se na pár staletí vytratili z povrchu zemského, načež se vrátili, Tóru i s těmi dalšími knihami si půjčili a sepsali podle toho Korán???? :D Uznávám, že na Svědka máte celkem bujnou fantazii a schopnost pobavit :D

luckykubrt

Myslel jsem to jako tak, že historii nemůžu nijak doložit, že to tak skutečně bylo. Ono to mohlo být i vcelku tak, že Bibli mohli napsat až v tom 7. století jako protiklad Koránu. Akorát tu nesedí ty nalezené Izajášovi svitky od Mrtvého moře datované ty 3 tisíce let nazpět. No ale zase… já je neobjevil, já nemůžu doložit, že jsou 3 tisíce let staré, můžu jen věřit a doufat, že tomu tak je. 🙂 Jinak se druzí k sobě chovají právě tak jak Bible předpovídá. Ještě mám v zásobě konspirační teorii, že jde o ovládání lidské mysli mimozemšťany (Bible popisuje, že je někdo pod vlivem démonů), aby jsme se tu navzájem vybili. ☹

luckykubrt

Annas: dle učení svědků Jehovových, ale Ježíš není žádný Bůh ani součást svaté Trojice. Je to duchovní bytost archanděl (jediný v nebi !) Michael, který byl Prvorozeným Synem Věčného Otce Jehovy Boha. Katolíci se zrodili z odpadlíků křesťanství. Po smrti apoštola Jana se rozpadl pravý křesťanský sbor a mocní lidé se zmocnili uctívání, aby ho upravili k obrazu svému. Tak vzniklo první papežství (které se chybně zakládá na Ježíšově učení o tom, že apoštol Petr je skála a bude mít klíče od nebeské brány). Je to blud, protože Bible tvrdí, že duše je smrtelná (duchovní tělo dostane pouze 144 000 pomazaných křesťanů, ctitelů Jehovy Boha). Taky se už neřídili podle Desatera, ale začali vést krvavé křižácké výpravy, kdy násilím nutili lidi k víře, která vůbec nebyla podle učení Krista. Nakonec z učení, že se mají lidé křtít ve jménu Otce, Syna i ducha svatého udělali Svatou Trojici. Nazývali kacíři ty, kteří se jim opovážili oponovat jako byl třeba i Jan Hus. Nebiblické odpustky, očistec i peklo ve kterém měl láskyplný Bůh Jehova trápit neposlušné duše se staly odporným učením. Ve skutečnosti za zabíjením stojí Boží úhlavní nepřítel Satan Ďábel, ten Antikrist, který nestál v pravdě od počátku a je Otec lží a zabiják, dělá ze sebe Ježíše Boha ! Proto mnoho lidí ani nevěří, že slouží tomu ničemnému. ☹

luckykubrt

dubraro: Každé náboženství nemá stejného Boha. Katolický je jiný, muslimský je jiný a od svědků Jehovových zase jiný. Alespoň povahově. Někdo si přidá, někdo zase z učení Ježíšova ubere a jsou tu stovky různých druhů náboženství a každý si vybírá to, které je mu nejblíž. A potom se pravda těžko hledá. ☹

luckykubrt

Kepler: Nebylo by to poprvé, kdy se dějiny falšovali. Mně nějak nesedí to, že si muslimové nechávají dělat selfíčka s kancléřkou Merkelovou a jsou jedna ruka s vysokými představiteli vlád. On ten Alláh je taky podle mně vymyšlený, ale nechápu, že si policisté nechávají po sobě střílet jen tak na příkaz politiků. ☹