peterd108

Znáte osobně nějakého žida?

Já žádného neznám, nikdy jsem neviděl někoho slavit Chanuku.

Nejlepší odpověď
ivzez

Je to možné. → Znám hodně lidí, ale na vyznání se jich neptám.
To je osobní (až intimní) záležitost každého jedince.

Další odpovědi
zjentek

Tak mně se zdá, že u nas na Prajzske jsu všeci židi!

Jinak souhlas s ivzez, toto je intimní.

Hare Krišna!

annas

Znám. Dotyčný je v jednom městě předsedou Židovské obce a Nadačního fondu obětem holocaustu.

Jeho matka byla Židovka, otec jen částečně, takže šlo o smíšené manželství, do r. 1944 byli relativně chráněni.

Je to velmi dlouhá a smutná historie. To se netýká oázky.

Ale nevím, zda slavil či slaví židovské svátky. Nikdy jsme se o tom nebavili.

Arne1

asi ano. Ale nepoznám ho (ji)

Palpatine

Nikdy nemůžeš vědět jestli i ty sám nějakého neznáš. Ne všichni židé jsou ortodoxní. Mnohdy jsou od ostatních k nerozeznání.

dubraro

Znám několik Židů i Židovek, ale na oslavu Chanuky jsem nikdy pozván nebyl.
Ve Wiki je podrobně popsáno, jak to vypadá.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Chanuka

Míša1234561

Ptát se jich fakt nebudu jestli jejich předci byli Židé.. nějak to neřeším.

vagra

To zjentek, s tum prajskum, máš recht.:)