Weroniq

může se vzít katolička a žid?

pokud někdo zná seriál Teorie velkého třesku tak ví, že se tam chystá svatba dvou hlavních hrdinů a jsou známí tím, že slečna vystudovala katolickou školu a kluk je židovské víry a hodně si na tom zakládá hlavně jeho matka :) tak si říkám, jestli budou mít svatbu v náboženském duchu nebo jen nějaký civilní obřad nebo jak by to mohlo být možné?

Nejlepší odpověď
anonym

Vystudovat katolickou školu ještě neznamená,že si nemůže vzít chlapíka židovského vyznání za manžela.Způsob obřadu už se v nějakém seriálu řešil,nevím zda je to košer,ale tehdy se to vyřešilo tím způsobem,že ten pár oddával kněz i rabín.Ale do jaké míry je to možné nebo v pořádku-nevím.....:D

Další odpovědi
Damiana

Myslím, že ano. Záleží jistě na tom, jak moc ortodoxní Žid je muž, slečna katolička by musela konvertovat na židovskou víru – pokud by trval na tom, že budou děti vychovávat v jejím duchu. Žid se katolíkem stát nemůže.
Jestli se ale jedná jen o „nepraktikující“ osoby, nábožensky nezaložené, nevidím v tom problém.
(Seriál nesleduji.)

anonym

Mimo seriály se takové záležitosti řeší konvertováním (přestoupením) jednoho z účastníku na víru toho druhého. Potom nestojí nic v cestě, aby se vzali a měli i náboženský obřad podle víry, pro niž se oba rozhodnou. Většinou se v takových vztazích spíše předpokládá, že víru změní žena.
Nejsem scénárista ani režisér, takže vývoj děje zde předpokládat nemohu.

venkovan

Seriál nesleduji, ale za 300 dílů se dozvíš výsledek. tak vydrž. Do té doby prověhne mnoho konfliktních situací, usmiřování, apod.

jmhad

Já bych řekl že ne,zejména pokud do toho mluví matka a ta je ortodoxní,tedy má pravý původ.V židovské víře je pravidlo,že se statut „žida“ přiznává podle původu matky.Pokud tedy je matka židovského vyznání,jsou automaticky její děti také.Ale pokud je židem otec a matka ne,pak už děti sice mohou přistoupit na židovskou víru,ale už nejsou ortodoxní a právě tito pravověrní se na takové děti dívají jako na méněcenné židy.Prostě už to není to pravé podle jejich víry.