ReHu

Znáte osobně nejakého muslima? Ptám se po zhlédnutí pořadu na ČT1.

Překvapují mě Češi, kteří konvertují k islámu.
Jedna žena v pořadu mluvila o velmi malé a okrajové informovanosti v ČR.
>>>>>>>>>>>>>­>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>­>>>>>>
A myslíte si, že obyvatelé ČR mají nebo nemají dostatek informací?
Nebo jsou či nejsou informace snadno dostupné a Češi pouze nemají o info zájem?

Nejlepší odpověď
McArthur

Ano, znám jich pár. Jsou to cizinci zde žijící. Někteří přechodně (přišli za prací), někteří se zde usadili.

Další odpovědi
led

Sú muslimovia pôvodní a muslimovia, ktorí konvertovali z inej viery. U týchto konvertitoch sa treba zamyslieť na dôvodoch, prečo. Je pravda, že nielen v ČR, ale fakticky v celej Europe sa akosi vyhýbajú zamysleniach nad dôvodmi týchto konvertit na muslimskú náuku. Tu nejde o násilné ako bolo v časoch stredoveku bežné, ide o dobrovoľné opustenie viery predkov a to už dáva signál, že niečo v spoločnosti nie je, v tomto smere, v poriadku. Ale zodpovední sa o tomto probléme akosi boja informovať obyvateľstvo o aj tejto situácii. Sú len plné médiá o migrácii, hrozbe z východu a strate identity ale o samotnej príčine a dôvodoch sa mlčí. Prečo.
Preto ma neprekvapuje ani Česi, Slováci, Maďari, Nemci, ale aj v iných národnostiach ľudia s prechodom k islámu.
Na vašu otázku, poznám aj pôvodných aj novych vyznávačov islámu, aj ľudí ktorí prišli za novým životom k nám
dodatok k doplneniu
skreslené informácie v médiách sú širené v záujme nátlakových skupín vo väčšom množstve než informácií z dôveryhodných zdrojov. Informovanosť obyvateľstva je, ale žiaľ viac skreslená než dôveryhodná.

quentos

Ano, několik, ale nejsou to Češi.

ten který je

Znal jsem jednoho, ale to bylo ještě v polovině 80. let za socialismu. Chodil se sestrou mého kamaráda. Později se vzali. Ani ne po půl roce chodil na diskotéky s Arabama a zahýbal jí s děvkama. To manželství netrvalo dlouho a skončilo to. Byl to Jordánec.

Mc Merkurion

Jo, dokonce Češku, co se dala na islám, no a od tý doby jsem ji neviděl…

anonym

Ne.neznám a ani poznat nechci.

zjentek

A myslíte si, že obyvatelé ČR mají nebo nemají dostatek informací?
Nebo jsou či nejsou informace snadno dostupné a Češi pouze nemají o info zájem?
..čechy jsou příliš malé. S nimi nebo bez nich- nic se na světě nepo*sere.

bolak

Mc Merkurion: protože byla zahalená jo, nebo..?

Mc Merkurion

no zahalil,zabalil a vodtáhl někam do „k nim“,ale teď se snad už vrátili (ne v tejdle vlně,asi před třema rokama)…

ReHu

Nemusí se hnedcokoli po…at.
Jde mi spíš o to, že lidi odsuzují mnohdy i to, o čem zhola nic nevědí.