pokazdejinak

Zahuštění guláše chlebem?

prosím – asi se vám to bude zdát divné, že to nevím, ale JAK se zahušťuje chlebem? :) u nás doma se guláš zahušťoval vždycky moukou a když jsem hledala zdravější variantu, tak je v receptech vždycky napsáno „zahustíme chlebem“ – ale jak se to dělá? to se nakrájí na kostičky, nebo ho stačí nějak natrhat? jak může být starý a co třeba kůrka – s nebo bez? a má se to pak nějak povařit…?
Doplňuji:
děkuju všem za info :) samozřejmě, že každý vaří jiný a určitě ten nejlepší guláš ;) já to zítra zkusím s tím chlebem

a info pro arygnoca – mně nejvíc chutná s bramborovým knedlíkem :)

Nejlepší odpověď
hanjimka

já usušený chleba nastrouhám jako strouhanku a tím guláš zahustím. Mám to vždycky v zásobě a přijde mi to lepší než kousky chleba které se nemusí úplně rozvařit,

Další odpovědi
arygnoc

guláš (správně v originálu gulyas) se NEZAHUŠŤUJE! Má se vařit tak dlouho, pokud maso nepustí šťávu a tato nezhoustne. Mouka ani chleba DO guláše nepatří.
a nejí se s knedlíkem.

tom004

Je to jak píše Drap a hanjimka.Chléb zbav kůrky,nerozvařila by se,nakrájej na kostičky,podle potřeby přidej do guláše.Chléb by neměl být čerstvý.Nemusí se provařovat tak dlouho jako mouka.Neprovařená mouka je v guláši cítit,v chlebu je už tepelně zpracovaná.Nejlepší chléb je když je tzv. „okoralý“.Dobrou chuť.
Doplňuji:
Arygnoc má pravdu s nezahušťováním moukou jen částečně.Tam,kde se nepoužije mouka se zvyšuje množství cibule,která udělá stejnou službu.Jinak se většinou po opražení a udušení masa do měkka toto vyjme,šťáva zapráší moukou a vysmahne na potřebnou hustotu,a maso se vrátí zpět.Ale je pravda,že guláš se ještě nikdy nikomu nepodařilo uvařit stejně.Každý na to má svůj,ten nejlepší,recept a výsledek je super.

Drap

Stejně jako s moukou, natrhají se nebo nakrájí kousky chleba bez k§rky. Nemusí být zrovna čerstvý , ale ne tvrdý, rozmíchá se, je dobre nechat přejít varem, stejně jako mouku.

štamgast

Uvaříš guláš, nedáš do něho mouku a při podávání nabídneš hostům buď chleba jen tak nebo opečený chleba jako krutónky.

Duvemblejt

když už tak zkusit kousky masa ;) Suprový :)