Dr. Darko

Proč se medvědímu česneku říká medvědí?

Nejlepší odpověď
hapiky

Protože se říká, že medvědi jej konzumují po zimním spánku, aby získali potřebné vitamíny a minerály a zbavili se vnitřních parazitů. Jiný zdroj uvádí, že jej takto pojmenovali staří Germáni, kteří věřili, že jim tento česnek dodá medvědí sílu.

Další odpovědi
marci1

Proč se vůbec tato rostlinka jmenuje medvědí česnek? Tvrdí se, že za tento přívlastek skutečně vděčí medvědům. Po dlouhém zimním spánku, který je medvědům vlastní se vydávali i dlouhé trasy za touto oblíbenou potravou. Z jiných zdrojů pojmenovali tyto česnekové listy už staří Germáni, jelikož věřili, že dodávají medvědům jejich sílu a vitalitu. 🙂
https://www.zdra­vestravovani.e­u/medvedi-cesnek-doda-medvedi-silu/

Darcy

jednak konzumace po zimním spánku. jednak to, že roste v údolích a na malých kopcích, na slunejších stranách a při vode, v místech, kudy se potulovali medvědi po zimním spánku. Takže zberači se často setkali s chlupatýma zberači 😁

quentos

… a který zdroj to uvádí? Když zdroj neuvedeš, dopouštíš se plagiátorství.