Pan Tau

Jak a čím mám zahustit omáčku? Díky.

Nejlepší odpověď
anonym

Záleží na tom,jakou,buď moukou rozkverdlanou v troše vody,guláš vám zahustí i chleba,troška máčeného solamylu,tady bacha,ať nemáte z toho kejdu,smetanové omáčky smetanou s rochou mouky,někdy i jíška.S tou se nedělejte,je k dostání hotová.

Další odpovědi
irij

Např. mouka, soj omáčka,… Jaká je to omáčka?

tom004

Chlebem (střídou),mou­kou,jíškou (dělanou nebo granulovanou),víc mne momentálně nenapadá.

stana73

Smetanou,podle omáčky kysanou,nebo sladkou a může se v ní rozkvedlat mouka.Nejzdravější je asi rozmixovanou zeleninou-podle chuti.

ReHu

Jakou?
Nejčastěji používám granulovanou jíšku. Světlou nebo tmavou.

pukula

možná smetana

Málče

Řídkou omáčku zahušťuji solamylem. Ale s tím opatrně. Na 2 litry omáčky stačí asi 1 zarovnaná lžička solamylu, rozmíchaným v trošce mléka nebo vody. Necháme přejít varem a vypneme.