tony2412

jaký je rozdíl mezi zahušťováním omáčky moukou a chlebem?

případně jeden krajíc kolik to je mouky asi?

Nejlepší odpověď
annas

Dá se zahušťovat i jinak, hraškou, zeleninou, místo bílé mouky použít špadlovou, kuzu, škorobovou moučku atd.

Ale ptáte se na rozdíl mezi moukou a chlebem. Řekla bych, že v chuti. Pokud zahušťujete chlebem, hodí se do guláše, nikoliv do bílých omáček či polévek. Nebo uvařit z chleba chlebovou polévku.

Jaké množství chleba do guláše, chce vyzkoušet, záleží na tom, kolik dáváte cibule – při větším množství není třeba zahušťovat – na druhu masa. Na kilo masa se uvádějí 2 krajíčky chleba bez kůrky nebo chléb sušený, nastrouhaný.

Když maso podlijete, necháte je dusit asi tak 1/4 hodiny, pak přidáte chléb.

Další odpovědi
dědapetr

Záleží na chuti a druhu omáčky,zahuštění je mnoho způsobů a guláš zahušťuje někdo chlebem a někdo moukou a nebo jíškou.Každému chutná něco jiného.Guláš zahušťuji chlebem ale málo,proto že dávám na dvě kila masa a kilo cibule černé pivo. A tak na zahuštění chleba není tolik potřeba.Chleba namelu a nechám uschnout a suchý ho v mixeru znova rozmixuji a potom používám,líp se rozvaří.
Doplňuji:
Ještě záleží jaké množství toho guláše je.

arygnoc

doporučujem vyskúšať.

zahustiť múkou, „jíškou“, chlebom, sušenou zeleninou, hubami, rozšľahanou zeleninou, zemiakom, škrobovou múčkou, kukričnou múkou, smotanou, vajíčkom, a čo vás ešte napadne.

doporučujem ochutnať i nezahustené.

a rozdiel poznáte.

;-Q

pokiaľ sa nejedná o typicky českú omáčku a la svíčková (ktorej som nikdy neprišiel na chuť, možno práve pre tú jíškovú/múčnu fujtajblovú omáčku), doporučujem nezahusťovať.
Doplňuji:
neviem, kde ste prišli na to, že dotyčný chce zahusťovať guláš, keď sa pýta na zahusťovanie omáčky:

„jaký je rozdíl mezi zahušťováním omáčky moukou a chlebem?“

jedlo v čechách nazývané guláš NIE JE guláš (je to uvarené mäso v prapodivnej omáčke, čo sa ušetrí na mäse, to sa nadstaví „zahustením“, fujtajbl), a to najmä z dvoch dôvodov – guláš sa NEZAHUSŤUJE a nepodáva sa S KNEDLÍKMI, ale s chlebom!

oh!

;-Q