maschin

Vysvětlíte mi tento vtip se sovětským a americkým zápolením?

Zatímco sovětské mužstvo obsadilo skvělé druhé místo, americké skončilo až předposlední.

Nejlepší odpověď
mosol

Pravdu má Gerda. Kouzlo je v tom, že se jedná o zápas DVOU družstev. Nevím, kde annas vzala tři.

fcoop – ten traktor opravdu existuje a podařilo se mi sehnat fotku

Zdroj: http://s8.pos­timg.org/ipme­uynsl/traktor­.jpg

Další odpovědi
annas

Není to vtip z doby socialismu, kdy všechno „sovětské“ bylo lepší? Dnes už je jen Rusko
.
Je to spíš hra se slovy.

Umístění na druhém místě zní určitě lépe než na místě předposledním, i když např. při účasti 3 mužstev to vyjde nastejno.

Když byli úspěšní sovětští borci, tak se veřejnost dověděla, že jsou na skvělém druhém místě ze tří mužstev.

Jestliže v jiné soutěži bylo úspěšné americké mužstvo, tak se veřejnost doví, že skončilo předposlední ze tří mužstev = bylo druhé.

Vtip není konkrétní, ale je obecný, takže je možná i varianta, kterou jsem uvedla.

Pokud hrála obě družstva spolu – to není uvedené – a vyhráli Američané a Sověti prohráli, Američané byli první, Sovětí druzí – vtipálek uvede, že Američané byli na předposledním místě a Sověti na druhém, jak zmínila Gerda. .

Drap

Zprávy se prezentovaly podle toho, pod kterým vlivem byla země, v níž se uvádělo.
Problém je totiž v tom, že v obou bývalých mocnostech / dnes USA a Rusko/ byla zpráva prezentována. Oba národy jsou vychovávány v podstatě stejnou propagandou. V USA jsou od mládí, nejen v rodinách, ale i ve škole a za pomoci médií vychováváni a přesvědčováni o tom, že oni jsou vždy ti nejlepší. Je to patrné téměř ve všem. To samé se propagovalo obdobnými způsoby v Sovětském svazu / Dnes tedy v Rusku/ Většina mladých lidí na obou stranách světa jsou o tom přesvědčeni a věří tomu. Několikrát jsem se o tom sám přesvědčil.
Velice přesně to jednou vystihl jeden můj kamarád asi před třiceti léty po seznámení s oběma zeměni konstatoval: Američané jsou dobře oblečení Rusi.

fcoop

Co tento?
Na sovětsko-čínských hranicích napadla skupina čínských tanků sovětský, klidně orající traktor. Tento palbu opětoval, a po zničení všech tanků odletěl zpět na základnu.
Nebo:

Sovětský raketoplán havaroval. V troskách byli nalezeni všichni členové posádky: lodní tesař, kapitán a nástěnkář.

To byl ovšem humor pokleslý,takový upoceně vymýšleli placení agenti CIA,vedeni závistí a nenávistí k zemi,kde včera znamená zítra.
Nebo dnes včera?
Nebo dnes zítra?
Nějak tak.............

KARI05

Oni rikaji, ze Americani jsou blbci a Sovetsky svaz je nej.

mosol

annas, nezakecávej to. Prostě ten vtip není ve slovníku.

Gerda

Druhé je lepší než předposlední. Ale tomto případě znamená předposlední také 1. místo – je to vlastně snaha sovět. soudruhů zamaskovat, že Amerika byla lepší.