zjentek

Vhodné střelivo do praku?

Napadá někoho, co by se dalo použít jako vhodné střelivo do praku? Nemusí to být hned něco na vysoké úrovni k tomuto účelu, jako třeba zirkonové kuličky, jde spíše o nějaké běžněji dostupné střelivo, jako byl třeba zelený (VELKÝ) předvařený hrách, který (kvůli malému žlutému) dnes již nelze ani sehnat, nebo jiné vhodné kuličky s jaksi „vyváženým“ účinkem- jde o sportovně-soutěžní VÝSTRAŽNOU střelbu bez záměru přivoditi cíli smrt.. ;)

Nejlepší odpověď
Drap

Neni nad ocelovou kuličku z ložiska. Používal jsem již v mládí. Těžký kalibr byly potom štulpny do koňských podkov. Dalo se s tím i skutečně lovit. Dnes na štěstí se dá střelivo i zakoupit. V různých průměrech. třeba zde:
https://gun.cz/Ku­licky-do-praku/Ocelove-kulicky-do-praku-10mm-400ks

Další odpovědi
ReHu

Rajčata

Kepler

My jsme jako kluci používali oblázky z potoka. Přesnější byly hliněnky (hliněné kuličky na hraní), ale ty se už asi nedělají. Fajnšmekři pak ocelové kuličky do ložisek cca 10 mm při střelbě na terč, ale bacha – to už je vražedný projektil.

Rokio

Pinponkový míček, plastová kulička či mini gumový míček.

Méně vhodný náboj – ocelová kulička.

Edison

Pingpongáč asi ne. Příliš velký s příliš nízkou hmotností, Matičky.. nejrůznějších velikostí.

aliendrone

Zásadně kuličky z ložisek. Excelentně nesou (nezanáší), vysoká průraznost… co víc si přát? S pořádným kaťákem prostřelíš i chatrnější plech!! ;) :D :D

orestez

Co tak zkusit židli nebo kladivo.

dudu

Jako kluci jsme chodili k místnímu kováři pro tzv. sekance a jimi stříleli po vrabcích /kovové kousky od nůžek na železo/.

led

Pokiaľ by šlo o športovú streľbu, je dobré použiť guličku z polomäkkého materiálu, aby počas letu držala tvar, po dopade sa „rozpľasla“ a na terči zanecháva značku. Je to bezpečné aj pre živého tvora, ak by sa guľke postavil do cesty (mimo zásahu do očí).

Ako decká sme do praku používali všetko, čo prišlo pod ruku. veľakrát aj lajno, neublížilo a farbivo sa krásne rozmazalo na zasiahnutom „nepriateľovi“, tí starší si to možno aj pamätajú…

Klaproth

Na kousky nasekaný trojhranný pilník. Přesnost nevalná, ale destrukční účinky na cíl značné. V mládí mnohokrát vyzkoušeno.

jáára

Kuličky z ložisek byly nejlepší. Židy byly taky dobrý, ale mají malou průraznost.

zjentek

Židy???