kefud

Jak na volné ložisko?

Nepravidelný hlučný chod bazen.čerpadla. Po demontáži el.motoru zjištěna vůle vnější části ložiska ve víku zádní části el.motoru. Vzhledem k tomu že náhradní víko i s dopravou stojí cca 500Kč a dodací lhůta je 3 týdny. Přivítal bych vzhledem k sezóně radu či fígl jakým způsobem vůli vnější části ložiska ve víku vymezit?

Odpovědi
Edison

  1. je potřeba zjistit, co změnilo rozměr, jestli ložiskový kroužek, což nepředpokládám, nebo spíše ložisková komora.
  2. je potřeba zjistit tvar a rozměry tý ložiskový komory dutinoměrem. Jestli to bude někam ustřelený, nebo jestli to bude hooodně vymletý, tak je to na výměnu štítu.
  3. Určitě bych to ložisko stejně vyměnil.
  4. Podle přesahů, který naměříš, jestli to bude volné uložení, lze pořídit od firmy loctite vymezovací „lepidla“. Pozor, rozlišují se barevně podle toho, jak velkou vůli to má vyplnit.