Avatar uživatele
Registrovaný

Běží čas ve snech pomaleji, nebo rychleji?

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Společnost pro kognitivní vědu a filosofii
9. dubna 2014 ·
Jak rychle plyne čas ve snu?
Existovaly teorie, že celý sen je vytvořen v krátkém okamžiku během probouzení. Dnes se spíše má za to, že čas ve snu i v realitě plyne podobným tempem. V případě tzv. lucidních snů lze průběh snů do jisté míry kontrolovat a lze tak ze snu dávat signály pomocí očních pohybů a označit tak například jak dlouho trvá napočítat do deseti. Zjistilo se např. že pro motorické akce čas ve snu možná plyne zpomaleně, např. udělat dřep ve snu trvá více (reálného) času.

http://journal.frontiersin.org /…
https://cs-cz.facebook.com/…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Registrovaný

Čas ve snech běží MNOHONÁSOBNĚ RYCHLEJI, než ve skutečnosti. Toto je vědecky prokázaný fakt a může si to s trochou pozornosti prověřit každý sám na sobě - pokud se mu zdá něco děsivého a vzápětí se probudí, tak přestože ve snu prožil události, které by v realitě trvaly minimálně dlouhé minuty, lze si všimnout, že těsně po probuzení je srdce ještě v klidu a až pár vteřin poté začne divoce bít (reakce na děsivou událost ve snu - strach doprovázený bušením srdce). Kdyby takový sen trval stejně, jako v realitě, srdce by už silně bilo při probuzení, ale pokud začalo až poté, je jasné, že takový sen musel trvat jen pár vteřin, protože reakce těla/srdce na podnět (strach) je téměř okamžitá.


Avatar uživatele
Zlatý

Uvědomte si rozdíl mezi hladinou beta, kdy je mozek v normálním akčním bdělém stavu a potom stavy alfa a další, kdy je zcela zpomalena frekvence mozkových vln. Takže pojmy malý velký, rychle pomalu se mění dle subjektu.


Avatar uživatele
Zlatý

Podle "potřeby"...


Avatar uživatele
Pokročilý

Stejně, nicméně sugescí sem dokázal mít 12hodin snů aniž by uběhlo více než 10 minut.


Avatar uživatele
Bronzový

Nelze jednoznačně odpovědět,ale pokud se ti snů nedostává,klidně ti nějaké pošlu.Mám jich totiž přehršel:)


Avatar uživatele
Registrovaný

Záleží. Když mám noční můry, tak to jde velmi pomalu. Naopak když se mi zdá o něčem hezkým, třeba o létání, tak čas plyne rychleji, než bych chtěla.


Avatar uživatele
Registrovaný

když je pos_raný, tak rychleji


Avatar uživatele
Pokročilý

Ve vibrační rovině Intuice u Indů nazývané Budhi prý z lidského stanoviska neexistuje čas. Ve vibrační rovině bližší naší hmotě kde máme podle Egypťanů Kha neboli zářivého dvojníka existují prý odrazy věcí které se teprve stanou. Myslím že aspoň v některých snech se dostaneme na úroveň zářivého dvojníka Kha ale je taky možné že jsme tam v každém snu nebo aspoň velmi často. Myslím že ve snech opouštíme tělo. Tohle tedy co se týče ezoteriky a času ale jak rychle plyne ve snech čas teda nevím.

Zdroj: Jorge A. Livraga Elementálové duchové přírody


Avatar uživatele
Pokročilý

Podle mě pomaleji.


Avatar uživatele
Pokročilý

Za mě určitě rychleji :) Každý můj spanek trvá maximálně 9 hodin a zdá se mi třeba rovnou o několikati dnech a týdnech :)


Avatar uživatele
Registrovaný

Nenašel jsem tu jednoznačnou a přitom tak jednoduchou a správnou odpověď. Čas ve snech neexistuje. Zkus se někdy ve snu podívat na hodinky, jestli uvidíš, kolik je hodin.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Volný čas a hobby

Zlatý Drap 1312
Zlatý annas 1170
Zlatý quentos 946
Zlatý led 619
Zlatý marci1 601
Zlatý mosoj 601
Zlatý hanulka11 555
Zlatý Kepler 523
Zlatý gecco 433
Zlatý iceT 411

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.