Domaldo

Už jste byli někdy svědky něčeho nadpřirozeného?

Už se Vám někdy stalo něco nadpřirozeného nebo Máte ke všemu racionální vysvětlení?

paranormální jevy,UFO atd.

Nejlepší odpověď
Marta077

Mě se to stalo a když se to někomu nestane, neznamená to, že to neexistuje.

Další odpovědi
ivzez

Ne, nic nadpřirozeného se nikomu stát nemohlo a nemůže.
Jen si lidé nedokáží některé věci či jevy vysvětlit.

annas

Opět najdete podobné otázky v archivu a dovíte se víc.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=nadp%C5%99i­rozeno%20

Zažila jsem jen pocity opakování skutečnosti něčeho již prožitého.

Je něco mezi nebem a zemí? Mnohé události jsou těžko zdůvodnltelné, takže se objevují různá vysvětlení.

Třeba tzv. poltergeist: Duch, který skutečně znepříjemňuje život, nebo jen výplod lidské fantazie?" Domy hrůzy,. duch, který straší at

https://refresher­.cz/31553-Poltergeist-Duch-ktery-skutecne-zneprijemnuje-zivot-nebo-jen-vyplod-lidske-fantazied.

Drap

Stalo. Ke všemu racionální vysvětlení nemám, i když jsem přesvědčen že existuje, jen jsem si podobnou věc nedokázal vysvětlit.

zjentek

Žiji v přírodě v dřevostavbě, tady není nadpřirozenýho NIC! Už ti sova sedna na vnítřní parapet okna dokořán, když jsi pod ním spal? Už ti žluva rozklovala šindel tak, že můžeš zjara dělat znovu celou střechu? NORMÁLKA!

hapiky

I sny jsou nadpřirozené, protože nikdo na světě neví, či nemůže dokázat, co jsou a jak vznikají.
Samozřejmě, pár chytrolínů(nek) bude tvrdit… bla, bla, bla…
Nadpřirozených věcí je kolem nás tolik, že je ani nevnímáme či neuznáváme(ber­mudský trojúhelník) apod.
Když někdo trpí syndromem „nevěřícnosti“ ať kecá svoje nesmysly, ale ať neříká, že nikdo nemohl poznat nadpřirozeno, či něco nadpřirozeného zažít, jen proto, že on či ona tomu nevěří.
Nadpřirozené je už jenom to, že jsme tady, příroda funduje tak jak funguje, máme nadpřirozeně dobré podmínky k životu, přírodní bohatství či nejkrásnější planetu ve známém vesmíru atd…
Kdybychom měli to, co vše máme na Zemi považovat jen za blbou náhodu, museli bychom být sami blbci!!!

quentos

„Nadpřirozeno“ se „nestává“. „Nadpřirozeno“ buď je, nebo není.

klumprt

Nic, pro co by se nedalo najít nějaké přirozené vysvětlení, se mi nestalo. Semtam se mi přihodí nějaká zvláštní náhoda, ale ty se dají vysvětlit docela racionálně.

Reezo

Já osobně jsem měl jeden zážitek na který si pamatuji do dnes, který si nedokážu racionálně vysvětlit.

Je to tak 6–10 let zpátky (bylo mi kolem 20–24). Nacházel jsem se přesně na Suchdole v Praze. Přesněji jsme byli u lesa, kde jsme si kopali s látkovým míčkem.
Když jsem si šel ulevit s malou potřebou, tak jsem přejel očima přes oblohu, když najednou jsem si uvědomil, že jsem zahlédl něco velice podivného na obloze.
Jestli jste někdy viděli padat něco do atmosféry, tak jistě víte, že kolem objektu začnou šlehat plameny. To co jsem viděl mi hodně připomínalo právě nějaký rychle padající objekt. Bohužel jak jsem přejížděl očima přes oblohu tak mi to nedocvaklo hned a než mi to docvaklo tak jsem se podíval na kámoše.
Když jsem se po pár vteřinách otočil zas zpátky, abych zkontrolovat co jsem to vlastně viděl, tak to tam už nebylo.

Každopádně to co jsem viděl byli právě plameny, jako by šlehali kolem nějakého objektu. Nevím jestli to byl nějaký mě neznámí meteorologický úkaz nebo co vlastně jsem to zahlédl na 1–2 vteřiny, ale jistě vím to, že mé hráčské oko něco vidělo a byl jsem jediný, kdo si toho všiml z nás tří.

martin21000

Ano a ne, nemám ke všemu racionální vysvětlení. I když pracuji jako ajťák a snažím si vždy všechno logicky odůvododnit.

MasterGames

Spatřil jsem ducha společně s matkou (nejednou).

Pancakes

Vepište odpověď…Tak pro všechny Ty co si dokážou všechno racionálně vysvětlit doporučuji přenocovat v opuštěném objektu bývalé dětské psychiatrické léčebny v Šumperku. Ani bezdomovci a squateři‎ zde nevydrželi což mluví úplně za vše.

Osobně mám jenom nepřímou zkušenost zprostředkovanou od kolegy co dělá záchranáře, jednou vyjížděli k případu partičky co dělala v tom objektu tzv. urbex a kdy jeden z těch kluků se začal dusit a ostatní ho z objektu vynesli a zavolali záchranku. Po příjezdu sanitky kluk v kolapsovém stavu, podezření na předávkování z drog a tak ho hned naložili a jeli do nemocnice. Po pár dnech lékař z dané nemocnice volal kolegovi záchranáři ať přijde, že budou propouštět pacienta, který mu chce poděkovat. ""Kdo to je? Ten kluk co si ho přivezl v pátek večer. Ten feťák? Testy prokázaly negativní výsledky na drogy… Co? Ale ten jeho kolapsový stav… To sice nevíme co jej způsobilo, ale spíše by nás zajímalo od čeho má po těle ty podlitiny, protože on nám to říct nechce. Co? Jaké podlitiny? Převážně v oblasti krku, ale má je také na končetinách… skoro to vypadá jako by se ho někdo pokoušel udusit holýma rukama, ale na ruce je to zase příliš malé. Zkus se ho na to zeptat ať máme jistotu""

""… Moc lidi mi nepoděkuje. Hmmm. Hele co se tam stalo? Nechci o tom mluvit. Proč? Nechci. Takže ty modřiny sis udělal sám? Ne. Takže tvoji kamarádi? Ne. Tak fajn, počítej, ale s tím, že to doktor předá Policii k prošetření, protože má podezření… Já to nemůžu říct! Proč? Nikdo mi neuvěří. Zkus to. Když vám řeknu, že v jedné z té místností seděla na posteli malá holka?""

Lukáš Rusek

Definice slova nadpřirozenost mluví za vše. Takže ne a ani nemůže. Buď se to lidem zdá, nebo je to něco ale je to špatně vidí. A když jsou to videa, tak tam mohou udělat spoustu efektů aby vidělali.

Kelt

Pokud ti funguje přirození a ostatní orgány, je všechno kolem přirozené.

ATLAS.CZ

Leda tak u Davida Cuperfielda, Chucka Norrise, Jamese Bonda, a fotbalistů Messi s Ronaldem jinak nikdy…

Matox8

Jednou se mi staly docela divné věci krátto po sobě. Někdo mi volal a bylo ticho, zapnula se jen tak telka, světla na ulici se vypnuly ​​… toto vše se mi stalo během měsíce a vše v čase 2:15, nebylo mi tehdy všechno jedno

hapiky

Zjentek: Žluva je pěkný prevít, ale platí na ni sup! https://www.y­outube.com/wat­ch?v=jxjsNyfap­DI

hapiky

quentos: Nadpřirozeno se stává, když se stane je!

annas

quentos má v odpovědi slovo nadpřirozeno. Takže u tohoto tvaru má pravdu.

Všimla jsem si toho až později.

hapiky

annas: Aby něco bylo, musí se něco stát, buď se stane něco normálního, nebo nadpřirozeného.

quentos

Ne, takto se to neříká.

annas

Jde o chybně použité sloveso. Může se stát něco, co se jeví jako nadpřirozeno, nadpřirozené.

Nadpřirozeno = „oblast domněle se vymykající přírodním zákonům, nedostupná přirozenému rozumovému poznání:“ SSJC

Je to tedy NĚCO nadpozemského, transcendentního, nadlidského.

Nestane se nadpřirozeno, ale TO co se stane, je/není nadpřirozené/nad­přirozeno.

DoTazatel

To je ovšem chytání se za slovíčka, které neodpovídá na smysl otázky (který se dá vydedukovat i přest tu „nepřehlédnutelnou“ chybu).

DoTazatel

Taky jsem to nepochopil…

hapiky

ivzez: Promiňte, ale píšete jako puberťačka.(nikdo nemohl zažít víc než já).