Zadrhlé ložisko

Ahoj, zadrhlo se mi ložisko u yoya a to tak, že na jednu stranu se otáčí v pohodě, ale na druhou se zadrhává… Nevíte co s tím?

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Jestli zvládneš výměnu a máš nové, vyměň je. Když bys opravu zadal, už to nikdy nebude ono a zaplatíš asi víc, než za nové. Tedy: zahodit a pořídit nový kus. Zjisti, jestli se na zadřené ložisko vztahuje záruka, ale velkou naději ti nedávám.

Další odpovědi
9 řemesel

Jak zadrhlé?? Když se opačně točí je vada spíše v mechanice přístroje.Ale za pokus stojí dostat do ložiska Kontaktol.Naděje umírá poslední …

venkovan

Vyměnit. Jak ložisko začne zlobit, moc se s tím dělat nedá. Když je nouze, nechají se sundat krycí kroužky na stranách ložiska, vymýt v čistém benzinu, namazat kvalitní vazelínou a kroužky zpět vrátit. Ale již nikdy nebudou dobře těsnit.

miladaB

Pořádně promazat..... !!!