Juraskura

Můžu po lese chodit s podomácku vyrobeným lukem?

Mám luk doma vyrobený a zajímá mě, jestli s ním můžu jít do lesa, nehodlám střílet zvířata (ani na to nemám skill), ale prostě jen tak se projít, když ho mám na zádech, netuším do jaké spadá kategorie zbraní. A kdyžtak jaký je trest, za to kdyby mě s tím chytil myslivec nebo policista?

Nejlepší odpověď
gecco

Ne…
Pokud je napínací síla luku nad 150 N, jde o zbraň kategorie D a jako taková nesmí být na veřejnosti (na veřejně přístupných místech) nošena viditelně. Navíc ji smí vlastnit osoba starší 18 let (což asi nejsi).
A ani pokud je napínací síla menší, než 150 N, nedoporučuju se s ní ´volně´ procházet.
A jaký trest? – jde o přestupek ohodnocený do 15.000,– Kč… – to už by sis mohl koupit docela slušnej luk i s vybavením…
😉

Další odpovědi
arygnoc

nesmiete.

citujem ( http://zbranek­valitne.cz/fo­rum/viewtopic­.php?t=1676 ):

„Zbraně kat "D“ na které není potřeba ZP.

  1. mechanické zbraně, u nichž je napínací síla větší než 150 N

Pokud tuto podmínku tvůj luk splňuje, platí dále:

(1) Zbraň kategorie D nebo střelivo do této zbraně může nabývat do vlastnictví a držet nebo nosit fyzická osoba starší 18 let způsobilá k právním úkonům. Zbraň kategorie D nebo střelivo do této zbraně může nabývat do vlastnictví a držet též právnická osoba.

(5) Držitel zbraně kategorie D nesmí

  1. zbraň nosit viditelně na veřejnosti nebo na místě veřejnosti přístupném,
  2. zbraň nosit nebo s ní na veřejnosti nebo na místě veřejnosti přístupném jakkoliv manipulovat, pokud je jeho schopnost k této činnosti snížena požitím alkoholických nápojů, návykových látek,11) léků nebo v důsledku nemoci,

(3) Střelba ze zbraně uvedené v § 7 písm. c) až g) nebo ze zbraně uvedené v § 7 písm. k) je zakázána na místě, kde by mohl být ohrožen život nebo zdraví osoby nebo způsobena škoda na majetku." (koniec citátu)

;-Q

setapouch

Jen doplnim, ze 150 N = 32 liber (lbs) = 14,5 kg. Reflexni luk ma prumerne 36 – 46 lbs.

anonym

Pak proč chcete brát luk? :D Dřevo s tětivou asi jen těžko může kdokoliv uhlídat. (Totéž jako byste chtěl, aby kdosi hlídal prak – když to může být jen tkanička od bot.)

ReHu

Když ho nechceš použít, PROČ ho chceš v lese nosit s sebou?

anonym

Klidně můžeš,proč ne,když nic střílet nebudeš.
Já chodím po lese taky s nožem,když sbírám houby.