Kepler

Věříte tomu, že neštěstí nebo smůla chodí vždy v trojici?

Já tomu věřím. Naposled mi v jediném týdnu klekla TV, lednice a pak jsem spadl ze schodů. A pár jiných srsndiček před tím. Když mám za sebou dvě po sobě, hned si říkám: co ještě přijde? A ono přijde a brzy. Co vaše zkušenosti?

Nejlepší odpověď
aliendrone

JO!!! Mám něco podobného! Např. teď se už pomalu třesu strachy, protože zatím se NIC NESTALO (a to je už těsně před Vánocemi)!!! VŽDY se prostě nějak něco MUSÍ podělat, jsem na to připraven (v rámci možností), ale POŘÁD NIC!!! :(

Dle mých zkušeností – čím později to přijde (a čím méně bude času na řešení/manévro­vání), tím VĚTŠÍ průšvih to bude!!! Ježiš – jak já NESNÁŠÍM VÁNOCE!!! :(
Už aby bylo po svátkách! ;) :)

Další odpovědi
annas

Věřím, víc na trojku u zla.

Trojka je magické číslo už od dřevních dob, protože se objevuje již v pohádkách – tři zlaté vlasy. tři úkoly, které musí princ splnit, tři sudičky atd.

Dá se brát různě, leccos se povede až při třetím opakování, nebo se 3× po sobě něco stane dobrého, častěji špatného.

Myslím si, že tato pověra je silnější než logika. Ale přesto trojka funguje … štěstí možná člověk tolik neregistruje, nebo to dobré tolik nevnímá, ale u prvního zlého je lepší na další nemyslet …

orestez

Ano, během dne přicházejí dva různé průsery a pro jistotu říkám, toto není ještě vše.

Mc Merkurion

… samozřejmě, vždy si říkám: „do třetice všeho dobrého/zlého“ …

jáára

Ano. Pád z výšky, smrt otce a úraz prstů. V jednom roce se zadařilo. (2015) Docela je klid teď.

dudu

V podstatě ano, protože během letošní sezony nám na chalupě odešla starší lednička a televize a doma těsně po záruce pak myčka. Už se pomalu bojíme spláchnout. Útěchou je, že oprava myčky sice stála skoro dva tisíce, ale ty nám téměř obratem uhradila pojistka spotřebičů po záruce mladších 10-ti let.