annas

Doplňte jinou možnost

1. První začali měřit v království Bhutan. jako princiop národního štěstí už na začátku 70. let a nahradilo to jinde běžně používané měřítko hrubého národního produktu.
Vložila jsem na toto téma otázku.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jakym-zpusobem-je-mozne-dnes-20-3-oslavit-mezinarodni-den-stesti-i-kdyz-stesti-je-stesti-a-neni-soucasti-casu

2. Štěstí je abstraktní pojem, u každého znamená něco jiného. Někdo ani neví, že má štěstí právě kvůli tomu , že se mu něco nepodařilo splnit.

Štěstí se nedá měřit, ani vážit. Záleží na úhlu pohledu dotyčného, zda je šťastný. Štěstí se vždy nehledá jinde, ale v sobě samém. Radost se z každého okamžiku, každé prožité chvíle, nevracet do minulosti, žít tady a teď.

Za jak velké jde považovat štěstí v uvedených příkladech?

Přece štěstí je jej muška zlatá, někdy přiletí, ani to člověk nepozná.
štěstí mají třeba ti, kdo skončí v učebnici dějepisu.
Štěstí není v penězích, ale mnozí je přesto hledají.
Někdo štěstí hledá, až najde ho neštěstí.
Někdy je štěstí to, že najde otevřené dveře.
Jindy zápasí srdce s rozumem, záleží na štěstí, kdo vyhraje.

Okamžiku, když jsi v něm šťastný, prodli jen …

Další odpovědi
aliendrone

Doplňte jinou možnost

Prostě Kepler, co dodat. Od dob, co shlédl film „Knoflíková válka“ by chtěl NENÁPADNĚ (přitom návodně) pořád něco poměřovat, marně doufajíc, že mu na to skočíme a bude z něj velitel! ;) :D :D

Sni dál bejku, my tak jako tak víme, žes ZASE hrál svoji oblíbenou KŘIŽOVATKU a jistě VYHRÁL! (Keplerem vynalezená společenská hra, u níž je 100% vlastníkem autorských práv – mimo jiné prodal licenci i Seznamu, kdo chce může se mrknout > https://www.te­levizeseznam.cz/vi­deo/varime-s-mirou/krizovatka-vesela-spolecenska-hra-pro-1-4-opilce-278537 )

dudu

Doplňte jinou možnost

Chybí měrná jednotka a není provedena kalibrace.

elkon

Doplňte jinou možnost

Jestli máš čím, tak směle měř.

Nassin

Doplňte jinou možnost

Ano, dá, 6-ti trefenými čísly ve Sportce.

Rokio

Doplňte jinou možnost

Podle mě je šťastný člověk, který má zdraví, rodinu, přátele a dostatek peněz.

zjentek

Doplňte jinou možnost

Jistě, zde je metr>>>https:/­/www.youtube.com/wat­ch?t=84&v=ynp7O45r0s8&fe­ature=youtu.be (;(;(;

Jofko8

Doplňte jinou možnost

Popravdě nevím, čím by si to chtěl měřit

hapiky

Doplňte jinou možnost

Štěstí se měří od malého úsměvu na tváři až po omdlení.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Aliene, tak SEMAFOR je fakt síla, málo platný, ale… Mě „dříve rozbila“ CESTA Z LESA>>>https:/­/www.televize­seznam.cz/vide­o/varime-s-mirou/cesta-z-lesa-nejhorsi-drink-z-ceskych-hospod-278542