Avatar uživatele
Lucimia

Vaše oblíbená křestní jména?

Jaká máte oblíbená křestní jména pro děvčata a pro chlapce? Jaké jméno byste dali svému potomkovi? Jak se vám líbí 2 křestní jména u člověka? Litujete výběru jména u svého dítěte? Pojmenovali byste svého potomka po vás nebo po otci, popř. jaký na to máte názor? Jak jste spokojeni se svým jménem, které vám vybrali vaši rodiče?

Ja se jmenuji Lucie a se jménem jsem celkem spokojená.
Děti ještě nemám, ale líbí se mi:
Dívčí jména - Natálie, Sofie, Nela, Tereza, Eliška
Klučičí jména - Adam, Richard, Michal, Maxmilián
Docela se mi i líbí některé kombinace jako Natálie Sofie, Maxmilián Michal, Anna Sofie... ale nevím jestli bych tak dítě pojmenovala, protože by pak bylo jméno moc dlouhé.
Po mně ani po příteli bych dítě nepojmenovala, protože se mi nelíbí jak se pak v rodině neví, koho oslovuji.

Tak a teď vy.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3904 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Klidně můžete potenciální děti pojmenovat po vás,jména mají různé podoby- např. Michala- Miška, Karel- Karlík atd,nebo se to různě komolí,dcera se jmenuje Tereza,říkám jí Terezko,Rezko,Rézi,Téro,no a nejčastěji Péro,nebo Peňdoure,teď když jsem to napsala,tak to vypadá, jakoby jsme jí nadávali. Budu se muset nad tím zamyslet---

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
iwetax

Chlapecké se mi líbí Viktor, u holčičky mi je to jedno.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Zlatomuska

Líbí se mi jména česká, nechápu treba,proc někdo pojmenuje své dítě Sebastian, když v češtině je nádherný ekvivalent. výraz Štěpán.. My se s mamkou jmenujeme stejně,obě jsme Jarmily, a náhodou je to vždycky prča, když babča zavolá Jajo, a my: Která? Vždycky se zasmějeme, takže na tom taky nevidím nic špatného. A nevím proc, chlapecka jsem vzdycky chtěla Jarecka, a taky ho mám, je to nádherné české jméno, a není jich ve školce 5, jak to bývá u běžných jmen, to mi spís vadí. A jestě bych chtěla holčičku, Terinku:o)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ja jsem Ilona a me se to libi,neni jich moc.Klucici jmena Rene,Milan-muj syn po tatovi,Adam,Kamil,Dominik. Divci Livie, Radka, Jitrenka, Kristynka, Skarleta. Jinak u nas v rode je to zvykem davat 1 potomkum jmena po rodicich.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
oskar

Ja sem Jan,muj syn i muj vnuk.Jmena se mi libi Tomaš a Andrea.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

jsem Tomáš a celkem mi to vyhovuje. Děti zatím nemám - není ani s kým - , ale syna bych po sobě asi nepojmenoval, z toho důvodu, jaký uvádíte.
Hezkých ženských jmen je plno, mezi mými nejoblíbenějšími Iveta, Jana, Lucie, Eliška, Nela, Jiřina, Milena, Jitka, Viola, Martina ... dalo by se pokračovat donekonečna. Z těchto bych nejspíš vybíral i jméno pro případnou dceru - snad kromě Jiřiny a Martiny (mám v příjmení 2x R a znělo by to s nimi dohromady poněkud nešťastně)
Z mužských jmen se mi líbí mimo jiných např. Bohouš, Štěpán, Martin, Saša ... musí se ale opět hledět rovněž na to, aby "znělo" dohromady s daným příjmením.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anetadela1

Se svým jménem - Martinou - jsem spokojená. Moje holky jsou Anetka a Adélka. Při výběru se mi líbily Natálie, Leontýnka, Nela, a u kluků to bylo horší. To se mi jména moc nelíbily, ale jinak Michal, Tomáš, Honza.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

mám syna Martina a dceru Gabrielu,myslím,že se jmény jsou spokojené,já se svým tedy moc ne.(Miloslav)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
panenka

dívčí jména:MARTINA(i já se tak jmenuji)ELIŠKA,MICHAELA,KATKA

KLUČIČÍ JMÉNA:DAVID,MICHAL,JAN,JAKUB,

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jahoda

Já se jmenuji Kristina (mám dvě měkké a krátké i-udělali mi chybu v rodném listě) a jsem spokojená.

Holčičí jméná- Vanessa, Nela, Martina, Laura, Justýna a Tereza

Klučičí jména- Radim, Petr, Adam

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Tombik

Mě také nevadí mé jméno Štěpán. Pak se mi také líbí Adam, Tomáš a Richard. Dívčí jména asi Martina a Sofie.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Džanička

Moje děti se jmenují Jakub a Kristýnka,klasická česká jména.Jestli jsou spokojení nevím,ještě jim nejsou ani tři roky,tak se uvidí.Já se jmenuji Jana,a mám jméno po mamce,je to katastrofa,otvíráme si navzájem poštu,ale jinak si nestěžuji.Největší sranda je když na nás někdo volá Jano,my říkáme která,a oni třeba velká (jako mamka),a my se smějem,protože jsem o hlavu větší než mamka.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy